Akce odstartuje hodinu po poledni na třech místech. Jednak v odpočinkové zóně u Labe v Křešicích, jednak na Střeleckém ostrově v Litoměřicích a jednak v místním infocentru.

Z Křešic do Litoměřic vyrazí cyklisté po Labské stezce, čímž ji slavnostně odemknou do nové sezony. „Jízda je vhodná i pro rodiny s dětmi. Účastníci obdrží po dojezdu malý dárek,“ avizují pořadatelé.

PlakátZdroj: MÚ LitoměřiceNa Střeleckém ostrově pronesou v tu dobu řeč starosta města a litoměřický biskup. Následovat bude kulturní program, zahrnující představení Sváťova dividla (14.45 h), taneční vystoupení Funky Dangers (17.00) a koncert hudební skupiny No Headache (17.30).

Velkým lákadlem zahájení turistické sezony jsou dvě plavby lodí Florentina. Odrazí ve 13.30 a v 15.30 hodin. Zájemci mohli výměnou za včasnou registraci získat lístky zdarma a není tak překvapením, že ve středu 17. dubna už není k dispozici ani jediný. Lidé si ji alespoň budou moci projít a prohlédnout v kotvišti.

Zajímavý bude také výlet s Klubem českých turistů. Půjdou z infocentra na Mírovém náměstí směr Mostná hora, cílem je Střelecký ostrov. Odchod je ve 13.00.

Další doprovodný program nabídne minitrh s regionálními produkty, relaxační zónu Knihovny K. H. Máchy se swapem, čili výměnou knížek, dílnu ručního papíru, malování na obličej a další radosti pro děti i dospělé. Přítomen bude také tým silniční bezpečnosti.

Mohlo by vás zajímat: Třikrát a dost, říká polepšený sprejer, který byl za graffiti ve vězení s Rathem

Zdroj: Deník/Martin Klouda