„Od běžných hudebních klipů se liší hudební složkou. Tu skupina nahrála znovu a živě přímo během filmování. Režie se zde ujala Linda Arbanová. Nahrávka alba Díl druhý, která už nedávno dosáhla na zlatou desku za prodej, se aktuálně dočkala také vinylové edice. Její dvojalbová verze navíc obsahuje bonusové skladby, jež už se nevešly na předchozí vinyl album Díl první, informoval Roman Helcl, dlouholetý spolupracovník Druhé trávy.

Zdroj: Youtube

Robert Křesťan a Druhá tráva - Vlčí oči  Zdroj: YouTube.com/Druha Trava

„Nápad s natáčením písně naživo se nám líbil hlavně kvůli autentičnosti. Je pro nás přirozenější hrát na nástroje a zároveň zpívat. Jsme muzikanti, ne herci,“ popisuje nadšeně bendžista Druhé trávy Luboš Malina. „Rádi bychom přitom v něčem podobném pokračovali i v budoucnu,“ dodává muzikant. A těší se na další klipy své kapely i reakce fanoušků.

Videoklip Vlčí oči vznikal s kvalitním zázemím, a to na chalupě zpěváka Roberta Křesťana na Vysočině. „Muzikanti v podstatě nahráli dvě verze skladby, ze kterých vybrali tu, která se jim líbila víc. Delší dobu než samotné natáčení zabral výběr, protože se obě verze té písničky moc povedly,“ dodává manažer kapely David Němeček.

Olympic.
Bubeník Olympic Martin Vajgl vydal pěkné sólo album „Moc to neprožívej“

Nejbližší koncert Druhé trávy se odehraje 30. června v Praze na Letní scéně Musea Kampa. Začátek je tu v 19 hodin.

Poslední dvě alba Druhé trávy, Díl první i Díl druhý, vznikala pod producentským dohledem Eddieho Stevense, známého především spoluprací s britskými tanečními kapelami. Jeho experimentální přístup tak posunul svébytný akustický zvuk Druhé trávy do zcela jiných kontextů. Obě nahrávky přitom už ocenila Česká akademie populární hudby soškami Andělů.