Potlesk ovšem nepatřil jen zmíněné kapele, ale i dalším účastníkům ‚Koncertu orchestrů ZUŠ'. V úvodu to bylo pětičlenné seskupení, které si říká Nezrychluj! inklinující k jemnému modernímu jazzu. S rockovějším pojetím přišla na pódium kapela Schizzo Band, která nedávno uspěla v krajské soutěži orchestrů ZUŠ a pojede v květnu reprezentovat Litoměřice v ústředním republikovém kole. Zaujala např. úpravou lidové „Ej, padá rosenka", v pojetí , které proslavila Hladíkova kapela Blue Effect.

Ludmila Landová
Po úspěchu "klavírů" mají mladí hudebníci medaile i ze "smyčců"

Po přestávce rozezněli žáci Hrad zvukem saxofonů. Kvarteto vedené učitelem Jaroslavem Vavrouškem ukázalo, že dobře zvládne klasiku i swing. Čtyřlístek kapel uzavřelo již zmíněné vystoupení patnáctičlenného Junior Bandu. Bylo obdivuhodné, jak si mladí poradí s náročnými party jazzových standardů, třeba v Rodgersově My Funny Valentine, v Riově Tequile nebo Jobimově Dívce z Ipanemy.

Mezi vystoupením jednotlivých skupin a orchestrů zpestřili hudební večer svým vystoupením v sólovém populárním zpěvu L. Jelenová, J. Opočenská, M. Sluka, Z. Kodešová a V. Horáková.

„Je to svým způsobem sysifovská práce. Sotva to jedny naučíte, už odcházejí a nastupují druzí. Už se mi takto obměnili třikrát za třináct let. Ale je to pro mě radost. A doufám, že i pro ně. A pro vás taky - radost z dobré živé muziky," dodal v závěru k publiku kapelník Zdeněk Růžička.

Miroslav Zimmer

Litoměřická letní filharmonie.
Litoměřická letní filharmonie 2017 se již pilně připravuje