Festival oslovuje nejen pacienty a zaměstnance tohoto akreditovaného zařízení, ale také školy a odbornou i laickou veřejnost. Letošní festival se koná v termínu 14. – 18.4.2014.

Velmi pevné místo si v kulturním kalendáři Podřipska vytvořily kulturně-vzdělávací aktivity pořádané v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Týdenní festivaly Beřkovické jaro a Beřkovický podzim lákají na pestrý program, který je primárně věnovaný pacientům tohoto zařízení, ale večerní aktivity jsou volně přístupné i odborné a laické veřejnosti.

„Beřkovické jaro" nabízí širokou škálu kulturních a vzdělávacích aktivit. Zároveň se  snaží o bourání bariér mezi okolním světem a psychiatrickou nemocnicí. Vzájemné působení těchto dvou rovin má přinést přátelskou a příjemnou atmosféru, kde si každý návštěvník najde své místo. Hudba, divadlo či film napomáhají pacientům zachytit a pojmenovat vnitřně prožívaný chaos a posunout se na cestě k jeho porozumění a uzdravení. Kromě léčebné funkce přináší pořádání kulturních aktivit – jako jsou (koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, projekce, přednášky, umělecké projekty a workshopy) – také zisk emoční – (úleva od akutních tíživých symptomů) a socializační.

Program pro letošní ročník:

14.4.2014 od 19.30 hodin    Martin Písařík  & Akustik (Velmi populární televizní a divadelní herec, dabér a moderátor Martin Písařík se svou kapelou Akustik.Repertoár kapely je rozmanitý, mísí v sobě prvky rocku, jazzu i současné populární hudby)

15.4.2014 od 19.30 hodin     Yo Yo Band (Kdo by neznal populární českou kapelu Richarda Tesaříka tančící na vlnách reggae, jazzu, bigbeatu a popu. A jejich hity Jedem do Afriky, Kladno, Rybitví, Karviná, To mě láká nebo Kamila uslyšíte i v našem Multicentru)¨

16.4.2014 od 19.30 hodin    Robert Křesťan & Druhá tráva (Známý country a bluegrassový zpěvák Robert Křesťan a jeho kapela Druhá tráva, kterou založil po odchodu z Poutníků)

17.4.2014 od 19.30 hodin   Marta Kubišová (Písničkový recitál trojnásobné Zlaté slavice, zpěvačky s velkým Z a dámy s velkým D, paní Marty Kubišové. 45 minut těch nejslavnějších písní (Nechte zvony znít, Dobrodružství s Bohem Panem, Ring-o-ding, Hej Jude, Magdalena, Modlitba a další) za klavírního doprovodu Karla Štolby a následná autogramiáda paní Kubišové)

18.4.2014 od 19.30 hodin    Divadelní společnost HÁTA uvádí anglickou komedii Ray & Michael Cooney – Tři bratři v nesnázích (Fraška plná humorných scén, ale i dramatických zvratů, ve které mladý manželský pár očekává příchod pracovnice Úřadu pro adopci dětí, avšak velké komplikace tomuto páru způsobí svými rádoby geniálními nápady právě dva bratři manžela. V hlavních rolích Martin Zounar a Adéla Gondíková)

Vstupenky je nutné si rezervovat na tel. 731 655 577
Více na www.centrumberkovice.cz