Jedinečnost této produkce spočívá ve zcela netradičním prostředí, nové technologii i výběru žánrů.

„Na přenosném nafukovacím plátně o rozměrech 10 x 5 metrů zhlédnou v pátek diváci animovaný film Cesta na měsíc a první horor ve 3D provedení Krvavý Valentýn,“ charakterizovala první den promítání ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková.

Ještě nevšednější zážitek čeká o den později nejen na milovníky opery. „Uvidí záznam představení Madama Butterfly z Metropolitní opery v New Yorku. Ohlasy na toto představení z jiných měst a především jeho vysoká návštěvnost zaručují, že i v Litoměřicích na nás čeká něco zcela mimořádného,“ vyzdvihla výjimečnost přenosu Věra Kmoníčková.

Vstupné na páteční projekci činí osmdesát a sobotní sto padesát korun. Předprodej vstupenek byl zahájen ve všech pokladnách MKZ. Čas začátku projekce bude upřesněn.

Vedení litoměřické radnice si nevšední akcí hodlá vyzkoušet, zda je reálné instalovat v amfiteátru pevné plátno, které bude sloužit nejen pro letní projekce.

„Při akcích v domě kultury by tak vznikla možnost nabídnout prostor pro neobvyklou prezentaci či zpestření programu organizátorům konferencí, festivalů a jiných společenských akcí,“ poukázal na jednu z možností autor nápadu, místostarosta Litoměřic Jaroslav Tvrdík.

Eva Břeňová