LITOMĚŘICKO

Rozsvícení stromu u Masarykovy ZŠ v Litoměřicích

Kdy: čtvrtek 7. prosince od 16.30
Kde: Masarykova ZŠ, Litoměřice
Za kolik: zdarma

U Masarykovy základní školy v Litoměřicích bude ve čtvrtek 7. prosince vpodvečer živo. Od 16.30 hodin tam proběhne slavnost s rozsvícením vánočního stromu. V programu vystoupí pěvecké sbory Bobulky a Sunflowers (16.45), vánoční symbol se rozzáří o chvíli později. V 17.15 hodin se u školy otevře jarmark.

Ledoborec u Třeboutic

Kdy: sobota 9. prosince od 10.00
Kde: Wake & Fun u Třeboutic
Za kolik: 50 korun

Otužilci Litoměřice zvou v sobotu 9. prosince za pěkným a opravdu ledovým zážitkem. Na břehu Labe u Wake & Fun u Třeboutic se odehraje akce s příznačným názvem Ledoborec 2023. Jde o druhý ročník setkání otužilců všeho věku. Přátelské setkání je otevřené všem zájemcům - těm zkušeným i začátečníkům. Registrace začne v 10.00, pro plavce budou následně připraveny tratě 50, 100 a 200 metrů.

Další podrobnosti najdete na ledoborec.eu.

Otužilci vytvořili v jezeru Barbora na Teplicku nový český rekord
Nedívejte se, umrznete! Přes osm stovek otužilců se v mrazu ponořilo do vody

Mikulášská nadílka ve Vražkově

Kdy: sobota 9. prosince od 15.00
Kde: Kulturní dům Vražkov
Za kolik: zdarma

Obec Vražkov zve všechny místní děti na setkání s Mikulášem, čertem a andělem. Čeká je spousta zábavy a samozřejmě mikulášská nadílka. Akce startuje v místním kulturním domě v 15 hodin. Občerstvení bude zajištěno.

Mikulášská nadílka s Krampusáky

Kdy: neděle 10. prosince od 15.00
Kde: Galerie na Soutoku, Litoměřice
Za kolik: zdarma

Krampusáci.cz zvou na mikulášský program do litoměřické Galerie na Soutoku. Proběhne v neděli 10. prosince odpoledne a nabídne živé pěvecké vystoupení, dětskou diskotéku a soutěže, chybět nebude ani zpívání koled. Na akci zavítá také sám svatý Mikuláš, doprovodí ho děsiví čerti krampusáci.

LOUNSKO

Vánoční trhy v Lounech

Kdy: čtvrtek 7. prosince od 16.00
Kde: ZŠ J. A. Komenského, Louny
Za kolik: zdarma

Před Základní školou J. A. Komenského v Lounech proběhnou ve čtvrtek 7. prosince odpoledne už tradiční vánoční trhy. Návštěvníci si budou moci zakoupit něco pěkného domů nebo se zahřát teplým nápojem.

Adventní prohlídky na zámku Stekník

Kdy: sobota 9. a neděle 10. prosince
Kde: zámek Stekník
Za kolik: 160/50 korun

Státní zámek Stekník zve na adventní prohlídky svátečně vyzdobenými komnatami. Zájemci je mohou navštívit v sobotu 9. a v neděli 10. prosince. Součástí prohlídek bude i výstava betlémů rodiny Ryskových. Začátek prohlídek je vždy v celou od 10 do 15 hodin. Pořadatelé doporučují rezervovat si místo na e-mailu steknik@npu.cz.

90 let lounského hokeje

Kdy: sobota 9. prosince od 13.30
Kde: Zimní stadion, Louny
Za kolik: zdarma

Lounskému hokeji je 90 let. Místní hokejový klub Slovan připravil při této příležitosti velkou oslavu. V sobotu 9. prosince uvidí návštěvníci zimního stadionu řadu exhibičních utkání od přípravek přes juniory a dorost až po utkání bývalých hokejistů. Představí se také lounský oddíl krasobruslení a na závěr v 19.00 přijde společné focení mužstev HC Slovan.

Adventní běh v Žatci

Kdy: sobota 9. prosince od 14.00
Kde: radnice, náměstí Svobody, Žatec
Za kolik: 100/50/20 korun

Hopman team Žatec uspořádá v sobotu 9. prosince Adventní běh. Na tratích různých délek přivítá děti a žactvo (15.15), muže (15.55) i ženy a dorostence (16.00). Muži si dají 6,6 a ženy 4,4 kilometru. Prezentace proběhne od 14.00 v budově radnice na náměstí Svobody. V cíli bude čekat hřejivé občerstvení i něco dobrého na zub.

Vánoční trhy ve Slavětíně

Kdy: sobota 9. prosince od 15.00
Kde: u radnice, Slavětín
Za kolik: zdarma

Vánoční trhy u radnice, vystoupení dětí z místní mateřské školy a pěveckých sborů Blecha a Blecha Star ze ZUŠ Postoloprty a jako zlatý hřeb programu rozsvícení vánočního stromku (16.30). To vše nabídne sobotní program ve Slavětíně. Akci pořádají vedení městyse a místní sokolové.

Krampus čerti ve Vroutku

Kdy: sobota 9. prosince od 17.30
Kde: fotbalové hřiště, Vroutek
Za kolik: dobrovolné

Děsiví čerti krampusáci navštíví v sobotu 9. prosince Vroutek. Na tamním fotbalovém hřišti budou součástí velké ohnivé show. Po zahájení v 17.30 hodin přijdou na řadu mikulášská nadílka pro děti (18.30), ohnivá show 2 Much Fire (19.00) a poté nebude chybět možnost se s krampusáky vyfotit. Na místě bude připraveno občerstvení i možnost opéct si špekáček.

Mikulášská nadílka v Žatci

Kdy: neděle 10. prosince od 15.00
Kde: náměstí Svobody, Žatec
Za kolik: zdarma

Druhá adventní neděle přinese do centra Žatce pestrý program s mikulášskou nadílkou a rozsvícením vánočního stromu. Mikulášská nadílka bude probíhat na radnici od 15 do 19 hodin. V 16, 17 a 18 hodin se o tu pekelnou postarají přímo na náměstí Svobody alpští čerti. Rozsvícení vánočního stromu a výzdoby města je v plánu na 17. hodinu. To vše doprovodí staročeský vánoční trh s dobovými stánky, řemesly a zvyky.

Tak bavila nadílka v Žatci v roce 2015: 

Pocta Santinimu v Ročově

Kdy: neděle 10. prosince od 16.00
Kde: kostel Nanebevzetí Panny Marie, Dolní Ročov
Za kolik: dobrovolné

Spolek pro obnovu Ročova a okolí zve na hudební a literární poctu Janu Blažeji Santinimu-Aichelovi, jednomu z nejosobitějších géniů architektury barokní doby, u příležitosti 300. výročí jeho úmrtí. Zpěvem a mluveným slovem potěší Josef Kovačič a Jiří B. Sturz, na varhany zahraje Kateřina Málková. Komentovaný koncert Hommage à Santini proběhne v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Dolním Ročově.

CHOMUTOVSKO

Adventní koncert v Perštejně

Kdy: pátek 8. prosince od 18.00
Kde: kostel sv. Vendelína, Perštejn
Za kolik: dobrovolné

V kostele svatého Vendelína v Perštejně proběhne v pátek 8. prosince večer adventní koncert. Zahraje a vlastní autorské texty zazpívá Jiří Kubala s hosty. Vstupné se bude platit do klobouku až po vystoupení.

Zimní Flerjarmark v Kadani

Kdy: sobota 9. prosince od 10.00
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: zdarma

Na Mírové náměstí v Kadani bude v sobotu 9. prosince dopoledne lákat Zimní Flerjarmark. Nabídne originální ruční výrobky, například užitkovou i dekorativní keramiku, šperky, interiérové dekorace, módu a doplňky, ale také krmítka pro ptáky či svíčky a samozřejmě něco dobrého na zub. V doprovodném programu se představí Antikvariát Městské knihovny Kadaň a chybět nebude ani pohádka. Jarmark proběhne od 10 do 15 hodin.

Vánoční jarmark v Klášterci

Kdy: neděle 10. prosince od 10.00
Kde: Kulturní centrum, Klášterec nad Ohří
Za kolik: dobrovolné

V Kulturním centru v Klášterci nad Ohří se na neděli 10. prosince chystá tradiční vánoční jarmark. Setkání se svařákem a punčem nabídne vánoční dílny, stánky a zajímavý program. Vystoupí žáci ZŠ Petlérská (13.00), ZUŠ Klášterec (14.00), vánoční zpívání přinese Tom a Hned Vedle (15.00) a také soubor Septem Cantet (16.00).

Adventní koncert v Jirkově

Kdy: neděle 10. prosince od 16.00
Kde: kostel sv. Jiljí, Jirkov
Za kolik: dobrovolné

Kostel svatého Jiljí v Jirkově přivítá v neděli 10. prosince odpoledne adventní koncert. Vystoupí Jirkovské seniorky, Retro Praha a Zvoneček, dětský pěvecký sbor Městského gymnázia a 4. ZŠ v Jirkově. Povedou jej sbormistryně Eva Steinbachová a Zdena Součková.

TEPLICKO

Krucipüsk a Kurtizány z 25. avenue

Kdy: sobota 9. prosince od 20.00
Kde: Knak Teplice
Za kolik: 650 korun

Krucipüsk a Kurtizány z 25. avenue vyrazily na společné turné. Krucipüsk na něm představí už 13. řadové album, Kurtizány přivezou limitovanou vinylovou reedici kultovní desky 2000? z roku 1997. V rámci turné spřátelené kapely zavítají i do Teplic. Vstupenky jsou k dostání v síti SMSticket.

Václav Noid Bárta v Teplicích

Kdy: neděle 10. prosince od 15.00
Kde: Kolonáda u Domu kultury, Teplice
Za kolik: zdarma

V rámci Teplických Vánoc 2023 se o druhé adventní neděli chystá několik vystoupení, jako Z pohádky do pohádky flašinetáře Honzy z Ostrova, kouzelnická show Flažolíka nebo Vánoční muzikál v podání Musical school při DDM Ústí nad Labem. Od 18 hodin vystoupí populární zpěvák a muzikálový herec Václav Noid Bárta.

MOSTECKO

Mikulášská show s čertovskou diskotékou

Kdy: sobota 9. prosince od 15.00
Kde: nám. Míru, Litvínov
Za kolik: zdarma

Program Krušnohorských Vánoc v Litvínově pokračuje. V sobotu od 15 hodin návštěvníkům předvedou řemesla, jako kováři, svíčkaři či drátenice. V 16.30 začne Mikulášská show s čertovskou diskotékou. V 18 hodin pak vypukne ohňová show.

V Mostě i letos jezdila mikulášská tramvaj: 

Čertovská show 2023

Kdy: neděle 10. prosince od 17.00
Kde: 1. náměstí, Most
Za kolik: zdarma

Náměstí v Mostě ovládnou Krampus čerti, kteří svým zjevem děsí i dospělé. Pekelný průvod potrvá přibližně hodinu. V Mostě je show čertů už tradicí. Mimo ni najdou na 1. náměstí lidé adventní trhy, které trvají až do konce roku.

ÚSTECKO

Ústecké Vánoce

Kdy: pátek 8. prosince od 15.30
Kde: Lidické náměstí, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

Kulturně-společenský program Ústecké Vánoce na Lidickém náměstí pokračuje. V pátek 8. prosince od 15.30 se návštěvníkům vánočních trhů představí hudebník Pavel Houfek, Will Eifel a formace Fridrich & Fridrich či Mladé perspektivní ryby. Vstupné je zdarma.

Tak letos vypadají Ústecké Vánoce: 

Kapela UDG zahraje v Nároďáku 

Kdy: pátek 8. prosince od 20.00
Kde: Národní dům, Ústí nad Labem
Za kolik: 430 korun

V ústeckém Národním domě od 20 hodin vystoupí zpěvák a skladatel Patrik Malý a od 21 hodin se představí UDG. Populární ústecká formace pochází z Ústí a do krajské metropole se vždy ráda vrací. „Máme připravený velmi dlouhý playlist písní, které jsme se snažili obměnit tak, abychom nebyli stále stejní a tak jsme vytáhli i písně, které jsme na pódiu nehráli opravdu dlouho. Koncert bude vánočně perný,“ říká zpěvák UDG Petr Vrzák. Lístek přijde na 430 korun, vstupenky lze koupit na xticket.cz.

Winter Milada Run

Kdy: sobota 9. prosince od 9.00
Kde: jezero Milada, Chabařovice, Ústecko
Za kolik: zdarma

Běžeckou sezonu na severu Čech zakončí Winter Milada Run, který každým rokem láká stovky běžců na kouzelně zasněžené a ledové království jezera Milada v Chabařovicích na Ústecku. Tento rok budou opět ve vánočním stylu. Připraveny budou v sobotu 9. prosince trasy 12,5 km a 5,3 km, v plánu jsou i olympia dětské závody. Start hlavního závodu je ve 12.00, vyhlášení vítězů proběhne ve 13.30. Startovné koupíte od 450 korun.

Tak se běžci tužili loni: 

Vánoce v Zubrnicích

Kdy: sobota 9. a neděle 10. prosince od 9 do 16.00
Kde: Zubrnice, Ústecko
Za kolik: 70/100 korun

Adventní čas zakončený Vánocemi a oslavou příchodu nového roku. Tradiční jídla, vůně vánočky, jablek a ořechů. Vánoční zpívání a koledování nejen s folklorním souborem, ale také zvyky a tradiční věštby, výstava betlémů a řemeslný trh. Tak to budou Vánoce v Zubrnicích, které se uskuteční v sobotu 9. a v neděli 10. prosince vždy od 9 do 16.00. Plné vstupné přijde na 100 korun a snížené pak na 70 korun.

Adventní dobrotrh na Klíši

Kdy: neděle 10. prosince od 13 do 18.00
Kde: Vrchlického sady na Klíši, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

Vrchlického sady na Klíši v Ústí nad Labem ožijí v neděli 10. prosince od 13 do 18.00 adventním dobrotrhem. Těšit se můžete koledy, lokální výrobky, dílny a dobroty. Vstup je zdarma.

Veselé Velikonoce s Martinem Hofmannem

Kdy: neděle 10. prosince od 17.00
Kde: Severočeské divadlo, Ústí nad Labem
Za kolik: od 150 korun

Řekne-li se kultovní francouzská komedie, nemůže ve výčtu chybět titul Veselé Velikonoce. Slavná divadelní hra, která získala svou proslulost i díky filmovému zpracování, ve kterém exceluje Jean-Paul Belmondo. Věčný příběh nenapravitelného zmatkáře Stéphana, který se odhodlá podvést svou manželku Sophii. Ta ho jednou přistihne ve společnosti půvabné dívky a Stéphane ji bez váhání představí jako svou dceru. V té chvíli začne zamotávání se do vlastních lží, skrývání a nečekaných překvapení. Veselé Velikonoce s Martinem Hofmannem vás pobaví v Severočeském divadle v Ústí nad Labem v neděli 10. prosince od 17.00. Lístek koupíte od 150 korun.

Ústecké akva trhy v Důlcích

Kdy: sobota 9. prosince od 9.00 do 11.00
Kde: budova pionýra v Důlcích, Ústí nad Labem
Za kolik: 20/0 korun

Milovníci akvaristiky by neměli chybět v sobotu 11. listopadu od 9.00 do 11.00 v ústeckých Důlcích (v budově pionýra), kde uskuteční další Ústecké akva trhy. Tradiční akce nabídne nejen ryby, ale i potřeby pro chovatele. K mání bude široký výběr rybek, krevetek, rostlinek i jiných vodních živočichů, a také krmení. Lístek stojí na 20 korun, děti mají vstup zdarma. 

DĚČÍNSKO

Vánoční jarmark

Kdy: sobota 9. prosince - neděle 10. prosince
Kde: Oblastní muzeum Děčín
Za kolik: zdarma

Na muzejním dvoře o víkendu mezi 10. a 17. hodinou čekají na příchozí vánoční trhy. Stánky nabídnou lahůdky na sváteční stůl, drobné dárky pro blízké i různé dobroty na zahřátí. Děti zabaví tvůrčí dílna, budou si také moci nechat pomalovat obličej. V sobotu od 14 hodin vystoupí dětský pěvecký sbor ZŠ Želenice.

Kamenický 2. advent

Kdy: neděle 10. prosince od 13.00
Kde: náměstí Míru, Česká Kamenice
Za kolik: zdarma

V České Kamenici se o druhé adventní neděli opět uskuteční adventní trhy s doprovodným program. Návštěvníky čeká tradiční Čertovské a andělské nádraží, v 15 hodin vystoupí Andělský akordeon Jitky Baštové v kapli a od 17 hodin se lidé mohou těšit na koncert Circusu Ponorka.