Litoměřice

Kino Máj Litoměřice

Pátek 1. března 
17.30 Co jsme komu zase udělali?
19.15 Expediční kamera 2019

Sobota 2. března
13.30 Jak vycvičit draka 3
15.30 Psí domov
17.30 Všechno nejhorší 2
19.30 Ženy v běhu
21.15 Co jsme komu zase udělali?

Neděle 3. března
13.30 Jak vycvičit draka 3
15.30 Jak vycvičit draka 3
17.30 Co jsme komu zase udělali?
19.30 Bohemian Rhapsody

15. ples Hospice sv. Štěpána
Pátek 1. března od 20 hodin
Koliba
200 Kč
K tanci a poslechu hraje kapela ELMEX. Výtěžek plesu je určen na podporu hospice.

Povídání o víně – Školní statek Mělník
Pátek 1. března od 18 hodin
Degustační místnost na hradě
320 Kč
Školní statek je úzce spojen se zahradnickou školou v Mělníku, dnes Českou zahradnickou akademií, pro kterou zajišťuje praktickou výuku žáků.  Vyrábí se zde česká zemská vína, jakostní vína a jakostní vína s přívlastkem, která se pyšní řadou ocenění.

Na miskách vah
Pátek 1. března od 19 hodin
Divadlo K. H. Máchy
280 - 380 Kč
Strhující drama o hledání pravdy a společenské zodpovědnosti v totalitní společnosti. Harwoodova hra je inspirována skutečným příběhem geniálního dirigenta Berlínské filharmonie Wilhelma Furtwänglera a klade otázky spojené s postavením umění a umělce v totalitní společnosti.

close Herci na litoměřickém náměstí poutali na loutkový divadelní festival. info Zdroj: Deník / Pech Karel zoom_in 16. litoměřický loutkový festival - Zahájení
Neděle 3. března od 14 hodin
Divadlo K. H. Máchy
zdarma
Zahájení 16. Litoměřického loutkového festivalu průvodem, který bude začínat u Divadla K. H. Máchy, kde společně vyrazíme směrem k Mírovému náměstí a zpět do Divadla K. H. Máchy. V divadle bude následovat program a od 15:00 hod. pohádka. Přijďte s námi zahájit se svými dětmi, obrem a bublinami festival věnovaný loutkám a hlavně dětem. Provázet nás tímto dnem bude Divadlo Kejkle.

16. litoměřický loutkový festival – Kometa je popleta
Neděle 3. března od 15 hodin
Divadlo K. H. Máchy
70 Kč
Pohádka pro malé i velké. Divadlo Kejkle.

Divadlo K. H. Máchy
Do 4. března
800 let města Litoměřic – výstava Probuzení
V předsálí divadla se představí malíři, fotografové, keramici a další výtvarníci ze sdružení www.NezArt.webnode.cz.

Do 3. března
August Piepenhagen (1791-1868)
Vánoční výstava vynikajícího představitele české romantické krajinomalby 19. století.

Do 3. března
Minigalerie III. - Událost pohledem
Událost narození syna Božího, jeho vtělení do podoby malého dítěte, které si každoročně připomínáme dobou adventní a samotnými Vánocemi, je tématem komorní výstavy komponované ze středověkých artefaktů sbírek několika institucí.

Do 14. dubna 
Pavel Lakomý – Resumé
Pavel Lakomý má za sebou již značnou řadu výstav a malbě se věnuje primárně již celá desetiletí. Od počátku 90. let, kdy se malba stala jeho hlavní doménou, vystřídal v malbě několik inspiračních zdrojů počínaje surrealistickými malíři z 20. až 30. let 20. století v případě cizinců a 30. až 40. let téhož století u českých autorů. Jeho vzory byli René Magritte, Joan Miró či Salvador Dalí, v Čechách Josef Istler nebo Libor Fára.

Roudnice n. L.

Roudnický masopust a masopustní trhy
Sobota 2. března od 10 hodin
Karlovo náměstí
zdarma
Spolek Trhni se a Ateliér Výtvarka si vás dovolují pozvat na tradiční roudnický masopust. Nebudou chybět zabijačkové speciality, průvod městem a kulturní program.

Tak bavil masopust v Roudnici loni: 

Fotogalerie: Masopust v Roudnici nad Labem

Sluha dvou pánů
Sobota 2. března od 19 hodin
Hotel Koruna
40 Kč
Legendární inscenace hry Carla Goldoniho v podání Roudnického ochotnického spolku. Dnes již klasická komedie, v níž její autor završil principy commedie dell´arte, patří ke klenotům světového repertoáru. Veselý příběh s milostnou zápletkou ironicky vyvrací rčení, že nelze sloužit dvěma pánům najednou…

Karneval se Sváťou
Neděle 3. března od 10 hodin
Hotel Koruna
40 Kč
Přijďte si s námi užít krásné dopoledne se Sváťovým dividlem plné zábavy, tance, her a soutěží. Nezapomeňte, masky s sebou!

Podřipské muzeum
Do 29. března
Od Marie Terezie po dnešek
Vysvědčení v proměnách času. Výstava historických školních pomůcek, učebnic, obrazů a vysvědčení, které sloužily našim rodičům, prarodičům a praprarodičům. Výstava se koná ve spolupráci s pražským Pedagogickým muzeem.

Městská knihovna
3. – 29. března
Vynálezce Alva
Putovní výstava čítající 58 komiksových listů o oblíbeném pohádkovém hrdinovi Alvovi od Kláry Smolíkové a Luďka Bárty.

Galerie moderního umění
Do 5. května 
Václav Cigler (*1929) s Michalem Motyčkou (*1974) připravili pro velký sál Galerie moderního umění v Roudnici n. L. site-specific instalaci nazvanou Světelné pole.  Instalace v podobě prostorově rozloženého pulzujícího světla, tichého levitujícího objektu, se bude zjevovat a oslňovat prostor galerie – místo společného setkání – a uvádět diváka do širšího prostorového kontextu. Návštěvník bude moct vnímat symboliku světelné instalace nejen svým zrakem, ale i svou fyzickou přítomností možným pohybem skrze instalaci.

Do 28. dubna
Vizuální umělec a designér Ondřej Vicena (*1988) patří bezesporu k výrazným tvářím nastupující umělecké generace. Východiskem Vicenovy tvorby se stala estetika současné postinternetové doby. Tato nová estetika sestávající z plastových hmot, elektroniky a dalších reliktů výdobytků lidského průmyslového snažení seskládaná do promyšlených teatrálně laděných instalací se tak stává v případě komorní roudnické výstavy vskutku pravým protipólem k prezentaci tvorby Václava Ciglera.

Terezín

Kulinářské odpoledne v Restauraci Na Hřišti
Sobota 2. března
Hřiště České Kopisty
zdarma

Štětí

Kino Štětí

Pátek 1. března
17.30 00 Ženy v běhu
20.00 Alita: Bojový anděl

Sobota 2. března 
17.30 The Lego Movie 2: The Second Part
20.00 Ženy v běhu

Neděle 3. března
15.30 The Lego Movie 2: The Second Part
17.30 Úhoři mají nabito


Úštěk

Galerie U Brány
Do 14. března
V letošním roce slaví úštěcká Galerie U brány již 20 let od doby, kdy poprvé otevřela své brány veřejnosti. Oslavy zahájila první letošní výstavou, která je již tradičně ve znamení fotografie. Od pátku 1. února mohou si návštěvníci Úštěka v galerii prohlédnou cyklus fotografií s názvem Nostalgické lucerny teplického fotografa Siegfrieda Neumaiera. Staré a původní lucerny, které po staletí osvětlovaly ulice, z našich měst pomalu mizí. Jejich kouzlo však zachycují fotografie teplického autora.