Kdy: Sobota 2. října od 13 hodin
Kde: Lovosice – Sál městské knihovny
Za kolik: Zdarma

Tato akce organizovaná Kulturním centrem Lovoš si za krátkou dobu své existence získala řadu příznivců. A to jak na straně autorů samotných, tak návštěvníků. Příležitost vlastní prezentace, kterou zde dostávají amatérští umělci, kvitují i návštěvníci, kteří tak mohou poznat neotřelé a originální kumštýře, jež sice nezaujímají kolonky pro celebrity v novinách, ale tvoří s nesmírnou láskou a zaujetím.

Meze se vskutku žádné nekladou a proto se zde můžeme setkat jak s hudebními tělesy nejrůznějšího žánrového zaměření a personálního obsazení, přes poezii a autorské čtení až po výtvarné umění. Program již tradičně proběhne v reprezentativních prostorách Pfannschmidtovy vily.

Letos se můžeme těšit na prezentaci kapel ve stylu ska, country, jazz a dále výtvarných děl fauvistických i abstraktních interpretací. A protože nejen uměním živ je člověk, budou se moci návštěvníci občerstvit rovněž regionálními výrobky z lovosické Čajovny, vínem z Vinařství sv. Tomáše či hmyzími specialitami z farmy pod Lovošem. Pro tvořivé děti je připraven workshop, kde si mohou vyrobit strašidelné masky.

Vojáci a armády na Litoměřicku
Jak jsme žili na Litoměřicku: Vojáci a armády na Litoměřicku