Od 19:30 se v litoměřickém Domě kultury představí violoncellové duo Tara Fuki představitelek Doroty Barové a Andrey Konstankiewicz.
Obě violoncellistky se hudbě věnují od malička (konzervatoř, studium muzikologie, různé hudební projekty), ale až po jejich společném setkání v Brně v roce 2000 vzniklo duo Tara Fuki.

Od svého založení slaví úspěchy po celé Evropě. Za svou hudbu violoncellistky obdržely ocenění české Akademie hudby v kategoriích Alternativní hudba-World music a Objev roku za rok 2001. V roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na celosvětovém hudebním veletrhu WOMEX ve španělské Seville. Vydaly alba Piosenky do snu (2001), Kapka (2003) a Auris (2007).

Hudba Tara Fuki je naprosto svébytná, křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány. Mísí se v ní otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek a také nejzazších míst ženského nitra.

Vystoupení Tara Fuki v Litoměřicích předcházel koncert hudebního uskupení Zuzana Lapčíková Kvintet, které se od litoměřického publika dočkalo neutuchajícího potlesku. Cimbalistka Zuzana Lapčíková se svojí doprovodnou kapelou složenou z výjimečných, převážně jazzových hudebních osobností předvedla strhující hudební zážitek. Už teď se však příznivci originálních hudebních projektů mohou těšit na třetí koncert cyklu, který se uskuteční v úterý 13.4. a vystoupí na něm zpěvačka Tonya Graves (Monkey Business) v naprosto ojedinělé poloze, a to s bigbandem Štěpána Smetáčka The New Orchestra of Dreams.

Lístky na každý z těchto koncertů jsou k dostání v předprodeji na pokladnách Městských kulturních zařízení Litoměřice za 180 korun, nebo na místě za 220 korun.

Autor: Veronika Udatná