„Díky účasti Matthiase Loibnera z Vídně se bude jednat o vskutku virtuózní zážitek a největší niněrovou událost, co kdy byla v České republice,“ říká Daniel Kahuda, pořadatel a zároveň i jeden z účinkujících neobvyklého večera v Litoměřicích.

Koncert Matthiase Loibnera bude věnovaný dnes již velmi málo používanému historickému nástroji – niněře – který dnes prožívá svou renesanci.

Matthias Loibner z Vídně je jedním z nejvýznamnějších světových hráčů na tento nástroj. Po studiích hry na trombon, klavír a kytaru a později skladby a dirigování v Grazu se začal věnovat výhradně niněře.

Hraje a nahrává s mnoha soubory z celého světa (Deishovida, Linsey Pollak, Riccardo Delfino, Ensemble Baroque de Limoges a další). Věnuje se jak staré hudbě, tak hudbě soudobé a hudebním improvizacím.

Program koncertu: Daniel Kahuda solo + hosté, Matthias Loibner (Rakousko) solo - jazz, classical, experimental, electronics, live looping, Arrache–Coeur - spiritualita železnice, mletý standard, kozí tanec a Kri+Ryba - osmibitová projekce.