Loňský ročník byl kvůli opravám přesunutý do kulturního domu. V minulých ročnících se přehlídka konala na úštěcké faře a také v areálu bývalé chmelárny.
Festival letos vypukne v pátek 11. července v 17,30 hodin  hudebním vystoupením litoměřického indie folkového dua Pepek a Námořník.

Od 19 hodin se představí divadelní spolek Pik-art, který je současně pořadatelem festivalu Hradní hrátky, s hrou Psí hřbitov. Na závěr prvního dne pak vystoupí bluegrassová country kapela Boy´s Business . V sobotu dopoledne bude festival pokračovat pohádkou Čertův švagr v podání pražského amatérského divadelního souboru Divadlo a jiné. 

Poté se už bude následovat  několik hudebních vystoupení. Od 13 hodin zahraje úštěcký písničkář Rosťa Čurda. Po něm se od 15 hodin  představí Alton Gradar z Prahy. Jedná se o tříčlennou skupinu, která hraje převážně garage rock. Od 17 hodin je vystřídá alternativní Byl Pes. A od 20 hodin  se můžete těšit na koncert známé štětské kapely Baťa a Kalábůf nežný beat.

Na sobotní  odpoledne je nachystaný také doprovodný program v podobě ukázky činnosti občanského sdružení Canistherapy Osek, které do Úštěka přiveze i psy. Výtěžek z festivalu půjde právě na podporu tohoto sdružení. Nebudou chybět ani stánky se suvenýry nebo občerstvení.