První propagace festivalu probíhá na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. V současné době se připravuje tisk a vylepení plakátů v Litoměřicích, Lovosicích, Terezíně,Roudnici, Ústí nad Labem, Děčíně, Libochovicích a ve Štětí.

Mnoho lidí z Litoměřic i dalších měst již o festivalu ví. Projevilo se to i ve větším zájmu sponzorů oproti roku 2014. Město Litoměřice přišlo s myšlenkou Litoměřického kulturního léta a 3. ročník Litoměřických svátků hudby je jednou z největších akcí tohoto projektu. Zároveň se stalo hlavním partnerem letošního festivalu. Záštitu nad festivalem převzal ministr kultury Daniel Herman.

„Úspěšné bylo i jednání na Krajském úřadu v Ústí n. L. Rada Ústeckého kraje vyšla vstříc o. s. a schválila pro festival příspěvek ve výši 100 tisíc korun. Dalším finančním pilířem by měl být příspěvek ze Státního fondu kultury. K projednání naší žádosti o grant prozatím nedošlo, protože nově ustanovená komise fondu teprve začíná fungovat a o. s. doufá, že jeho žádost o grant komise schválí a festival podpoří."

V účasti umělců již má o. s. jasno. Doprovodným tělesem bude oba dva koncertní dny Plzeňská filharmonie pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera. První koncertní den tradičně vystoupí na úvod jeden z výtečných litoměřických sborů, tentokrát Puellae Cantantes. Následovat budou dva velké koncerty pro housle a orchestr. V podání houslového virtuosa Václava Hudečka se mohou diváci těšit na Dvořákův houslový koncert. Druhý houslový koncert (o skladbě se jedná) si diváci poslechnou v podání Jana Mráčeka, vítěze prestižní houslové soutěže Fritze Kreislera ve Vídni z loňského roku. Půjde o velmi zajímavé generační srovnání dvou vynikajících sólistů.

Druhý koncertní den „Litoměřické svátky hudby" ozdobí pěvecké hvězdy světového formátu. Pořadatelé byli nuceni z důvodu jejich zaneprázdněnosti posunout obvyklý termín festivalu o týden. Podařilo se získat slovenského basistu Stefana Kocána, který vystupuje jako stálý host v newyorkské Metropolitní opeře. Jako hosta si pozval na pódium vynikající sopranistku rumunského původu Andu-Louisu Bogzu, členku Národního divadla a Státní opery v Praze. Vystupovala rovněž na operních scénách po celé Evropě, v Izraeli atd.

„Festival si získal postupně přízeň diváků i důvěru sponzorů. Oproti minulým ročníkům se podařilo o. s. získat nové sponzory z Litoměřicka, Lovosicka i Roudnicka." Přispívají jak jednotlivci, menší firmy, tak i velké organizace. Generálním sponzorem je INEX Česká republika s.r.o. Nejvýznamnějším sponzorem je Lafarge Čížkovice. Dalšími významnými sponzory jsou Glanzstoff Lovosice, Mondeleaz Lovosice, Balkancar Litoměřice, SČVK Teplice, Č. spořitelna, Komerční banka a řada dalších sponzorů s menšími finančními částkami. Členy o. s. těší i to, že přicházejí mladí lidé, kteří mají rádi hudbu s tím, že se dozvěděli o festivalu a chtěli by pomoct.

Místem 3. ročníku Litoměřických svátků hudby zůstává bývalý jezuitský kostel. Objekt pojme kolem 600 diváků a má výbornou akustiku.

Předprodej vstupenek by měl začít na přelomu května a června. Další podrobnosti se zájemci dozví na webových stránkách festivalu (www.litomerickesvatkahudby.cz).