LITOMĚŘICKO

Řípská pouť 2024

Kdy: 26. - 28. dubna
Kde: Krabčice
Za kolik: 80/50 korun

Legendární Řípská pouť ke svátku svatého Jiří je opět po roce tu. Proběhne od pátku 26. do neděle 28. dubna na úpatí hory Říp ve směru od Krabčic - Rovného. Také letos bude na návštěvníky čekat mnoho prodejních stánků s pestrým sortimentem a samozřejmě spousta kolotočů a dalších atrakcí. Řípská pouť tradičně nabídne také kulturní program. V pátek po zahájení pouti (12.00) odehrají své koncerty formace RockTom (16.00), Vynález zkázy (18.00) a New Age of Smokie (19.30). V sobotu pobaví kapely Aquarius (10.00), Bordo (14.00), známý imitátor a dabér Václav Faltus (15.00), pop-rock Josef IX. & Mina (15.45), talentovaný mladý zpěvák Tomáš Ringel (16.30) a jako hlavní hvězda večera O5 a Radeček (18.00), v neděli pak kromě dalšího rock-metalová Alžběta. Lidé si budou moci prohlédnout speciální závodní auta, v rámci charitativní jízdy dorazí stovky motorkářů, parašutisté budou soutěžit v přistání na přesnost. Pouť skončí v neděli v 16.00.

Opravená synagoga v Budyni
Nahlédněte do opravené synagogy v Budyni. O víkendu opět přivítá veřejnost

Jarní park fashion market v Litoměřicích

Kdy: pátek 26. dubna od 14.00
Kde: Jiráskovy sady, Litoměřice
Za kolik: zdarma/20 korun

V litoměřických Jiráskových sadech najdete v pátek 26. dubna mezi 14. a 18. hodinou bleší trh nejen oblečení a módních doplňků. V nabídce bude i kosmetika, knížky a mnoho dalších věcí. Pro nakupující je vstup zdarma, prodávající zaplatí za prodejní místo 20 korun. To je třeba rezervovat předem.

Další informace najdete ve facebookové události.

Lovoš
Turisté připravili tradiční pochod, v sobotu se vypraví okolím Lovoše

22. Vinařské Litoměřice

Kdy: sobota 27. dubna od 10.00
Kde: Dům kultury Litoměřice
Za kolik: 100 korun

V sobotu 27. dubna proběhne 22. ročník Vinařských Litoměřic. Mezinárodní prodejní a soutěžní výstavu vín a odborné prezentace Víno a zdraví a Víno a pokrmy budou hostit litoměřický Dům kultury a sousední hrad. Zúčastní se několik desítek vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze zahraničí. Připraveny budou samozřejmě degustace a v neposlední řadě vyhlášení vítězů soutěže vín. Vinařské Litoměřice tradičně organizuje společnost Ortopedické centrum ve spolupráci s městem, Městskými kulturními zařízeními a Cechem českých vinařů.

Další informace najdete ve facebookové události.

Vinařské Litoměřice 2022.
Vinařské Litoměřice potěší milovníky ušlechtilého moku a ocení vítěze soutěže

Zahájení turistické sezony v Litoměřicích

Kdy: sobota 27. dubna od 13.00
Kde: Střelecký ostrov Litoměřice, Křešice
Za kolik: zdarma

Město Litoměřice v sobotu 27. dubna oficiálně zahájí turistickou sezonu. Zajímavý program se bude odehrávat především na Střeleckém ostrově. Těšit se můžeme na představení Sváťova dividla (14.45 h), taneční vystoupení Funky Dangers (17.00) a koncert hudební skupiny No Headache (17.30). Další doprovodný program nabídne minitrh s regionálními produkty, relaxační zónu Knihovny K. H. Máchy se swapem, čili výměnou knížek, dílnu ručního papíru, malování na obličej a další radosti pro děti i dospělé. Přítomen bude také tým silniční bezpečnosti. Cyklisté otevřou Labskou stezku cestou z Křešic do Litoměřic od 13 hodin. Ve stejnou dobu se v litoměřickém infocentru sejdou i turisté. Ti plánují výlet směr Mostná hora, cílem je Střelecký ostrov.

Pálení čarodějnic v Lovosicích, 2018
Pálení čarodějnic je zase tu. Podívejte, kde se lidé budou bavit na Litoměřicku

Koncert Jany Vébrové v Libochovicích

Kdy: sobota 27. dubna od 18.00
Kde: kavárna Živa, Libochovice
Za kolik: 200 korun

Libochovická kavárna Živa nabídne v sobotu 27. dubna od 18.00 koncert zpívající bylinkářky Jany Vébrové. Posluchači se mohou těšit na nespoutaný projev a ladnou zvukomalbu s pozadím bylinkového atria kavárny.

LOUNSKO A ŽATECKO

Čarodějnice v pivovaru

Kdy: sobota 27. dubna od 14.30
Kde: Pivní bar Zichovec, 5. května 2789, Louny
Za kolik: zdarma

Pořadatelé zvou všechny malé i velké čarodějnice a čarodějníky na čarodějnické odpoledne do pivovaru Zichovec. Čeká na ně čarodějnická stezka, možnost opékání buřtů, narážení samospádu i prohlídka pivovaru. Masky vítány. Občerstvení ve foodtrucku a během odpoledne zahraje a zazpívá Zuzana Sochrová s Honzou Stehlíkem.

CHOMUTOVSKO

Pálení čarodějnic v Kadani

Kdy: sobota 27. dubna od 17.00
Kde: Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadaňi, u Splitu
Za kolik: zdarma

U Splitu budou pro příchozí připraveny originální soutěže v čarodějnických disciplínách, na dvou ohništích se budou péct buřty a čarodějnice Šuplice. Ke všemu bude hrát vynikající skupina IV. cenová a o občerstvení také nebude nouze.

ÚSTECKO

Dračí lodě ve Vaňově

Kdy: pátek 26. dubna a sobota 27. dubna
Kde: Vaňov v Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

15. ročník závodu amatérských posádek dračích lodí ve Vaňově v Ústí nad Labem se blíží. V pátek 26. dubna dopoledne proběhnou závody dětí a odpoledne oficiální tréninky. V sobotu 27. dubna od dopoledne je v plánu hlavní závod velkých posádek mixů. Po oba dva dny se těšte na řev posádek, doprovodný program a pohodovou sportovní atmosféru. „Jsem ráda, že zájem o dračí lodě narůstá především u mládeže. Poprvé bude v pátek na startu 22 škol, nejen z Ústí nad Labem. V sobotu musíme použít šest drah, na soupisce je 36 týmů (plný stav),“ řekla hlavní organizátorka akce Ludmila Šolcová. Vstupné je zdarma.

Hraběcí jarosnění

Kdy: sobota 27. a neděle 28. dubna od 10.00 do 16.00
Kde: zámek Velké Březno
Za kolik: 180/140/50 korun

O víkendu 27. a 28. dubna proběhne na zámku Velké Březno další pěkná akce a to je Hraběcí jarosnění. V půvabných zámeckých interiérech si budete moci během prohlídky prohlédnout množství květů uvázaných v různém stylu květinových vazeb. Plné vstupné přijde na 180 korun, senioři zaplatí 140 korun. Lístek pro děti vyjde na 50 korun.

Vítání jara na hradě Střekov

Kdy: neděle 28. dubna od 10.00 do 17.00
Kde: hrad Střekov
Za kolik: zdarma

Rytíři, fakír a pohádková zábava na jednom místě? Tak to je zahájení turistické sezony města Ústí nad Labem aneb Vítání jara, které proběhne na na hradě Střekov v neděli 28. dubna od 10.00 do 17.00. Těšte se na souboje rytířů, divadelní pohádky, kreativní dílničky či malování na obličej.