LITOMĚŘICKO

Dětský den s piráty ve Štětí

Kdy: pátek 14. června od 15.00
Kde: Husovo náměstí, Štětí
Za kolik: zdarma

Pořádná porce zábavy čeká na děti v pátek 14. června ve Štětí. Na Husově náměstí se odehraje Dětský den s piráty. Program začne v 15 hodin, nabídne různé atrakce, hry a soutěže, pohádky a také hudbu. Akci pořádá DDM Štětí ve spolupráci s KIZ Štětí a ŠKS Štětí.

Koncert pro všechny smysly v Konojedech

Kdy: pátek 14. června od 18.00
Kde: zámek Konojedy
Za kolik: 250/550 korun

Koncert pro všechny smysly. To je název programu, který se odehraje v pátek 14. června v kostele Nanebevzetí Panny Marie při konojedském zámku. Během večera zazní klasická hudba od Bacha či Smetany, ale také Gerschwina či autorské skladby sólistů. Komorní orchestr povede uznávaný dirigent Miloš Bok, na lesní roh zahraje Radek Baborák, na trubku Jiří Houdek a na klavír Václav Krahulík. S VIP vstupenkou za 850 korun si můžete dopřát raut plný moderní gastronomie od šéfkuchaře Pavla Bortníka.

Výstava a soutěž modelářů v Ploskovicích

Kdy: sobota 15. června od 9.00
Kde: Státní zámek Ploskovice
Za kolik: 50/10 korun

Na Státním zámku Ploskovice proběhne v sobotu 15. června osmý ročník Litoměřického Kalichu. Jde o výstavu a soutěž plastikových modelářů. K vidění budou například různé typy vrtulových, proudových, vojenských i civilních letadel, lodě, automobily, různá technika i modely z oblasti fantasy a sci-fi. A i letos budou moci návštěvníci obdivovat také několik skutečných historických aut. V konferenční místnosti zámku proběhne prezentace připravovaného modelu B-17F 1/48 The Bloody Hunderdth 1943 firmy Eduard. Konec akce je naplánován na 15. hodinu.

Tak vypadala výstava předloni:

Fotogalerie: Modeláři představili svou tvorbu na ploskovickém zámku

Další podrobnosti najdete na stránkách klpm.cz.

Bezva Fest v Litoměřicích

Kdy: sobota 15. června od 10.00
Kde: Střelecký ostrov, Litoměřice
Za kolik: 699 korun, rodinné 2599, děti do 100 cm zdarma

Největší rodinný festival v České republice opět míří do Litoměřic. V sobotu 15. června proběhne na Střeleckém ostrově Bezva Fest. Nabídne 30 atrakcí a doprovodný program. Z hostů vystoupí například Karol a Kvído, Míša Růžičková, Lollipopz, Tary, Adéla Zouharová, Sebastian, Ben Cristovao a další. Děti si užijí nafukovací hrady, kolotoče, game zónu, tvořivé dílny, charitativní, beauty, vzdělávací, chlapáckou nebo baby zónu, navíc zónu povolání, setkání s youtubery či nejdelší nafukovací překážkovou dráhu v zemi. Vyzkoušet si budou moci řadu sportů, součástí akce bude také sportovní festival.

Tak bavil Bezva Fest loni:

Fotogalerie: Bezva fest v Litoměřicích

Další podrobnosti o akci najdete na bezvafest.cz.

Jarní vyjížďka na koních

Kdy: sobota 15. června od 11.00
Kde: náměstí ČSA, Terezín
Za kolik: startovné 100 korun

Stanice plemenných hřebců a Steinmetz 1780 zvou na Jarní vyjížďku. Účastníci vyrazí v sobotu 15. června v 11 hodin z náměstí ČSA v Terezíně. Vyjížďka je vhodná i pro děti s vodičem, tempo bude pouze krok. Na trase bude několik zastávek s občerstvením. Sraz koní bude na Ravelinu 20 a na stanici plemenných hřebců. Večer akci završí posezení s tancem od 18 hodin na Ravelinu 6.

Dětský den ve Velemíně

Kdy: sobota 15. června od 13.00
Kde: hřiště ve Velemíně
Za kolik: zdarma

V sobotu na hřišti ve Velemíně potěší přesunutý dětský den. Na programu budou soutěže a hry, tradiční skautské úkoly, potěší koutek knihovny, stánek s odměnami či pěna od hasičů z Chotiměře. Na závěr se chystá letecké překvapení. Akce pro děti začíná ve 13 hodin, od 19 hodin zahraje živá hudba.

Hurá prázdniny v Nových Kopistech

Kdy: sobota 15. června od 14.00
Kde: hřiště v Nových Kopistech
Za kolik: zdarma

Na hřišti v Nových Kopistech přivítají v sobotu 15. června odpoledne blížící se prázdniny. Děti se mohou těšit na skákací hrad, soutěže, balónkovou show, leteckou show s překvapením, ale také na občerstvení a točenou zmrzlinu.

Dětský den v Hrdlech

Kdy: sobota 15. června od 14.00
Kde: hřiště v Hrdlech
Za kolik: zdarma

Také v Hrdlech připravují na sobotní odpoledne 15. června oslavu Mezinárodního dne dětí. Na místním hřišti pro ně dospěláci připraví soutěže o ceny, nafukovací atrakce, malování na obličej a dočasné tetování, chybět nebude přelet letadlem s bonbony nebo svezení na ponících pro ty nejmenší. Od 17 hodin zahraje rodičům i dětem kapela Březno band.

Festival Žabovřeský vdolek

Kdy: sobota 15. června od 15.00
Kde: hřiště u řeky, Žabovřesky nad Ohří
Za kolik: zdarma

V Žabovřeskách nad Ohří se v sobotu 15. června uskuteční rodinný country festival s názvem Žabovřeský vdolek. Vystoupí Žab-Band (16.00), Sebranci (17.15), Kliďánko (18.30), Průdušky (19.45), Michal Tučný Revival Plzeň (21.00) a Ústecký výběr (22.15). K ochutnání budou vdolky zdarma od místních žen a další občerstvení. Pro děti je nachystané malování na obličej a tvořivé dílničky již od 15.00.

Den otců v Litoměřicích

Kdy: neděle 16. června od 10.00
Kde: Jiráskovy sady, Litoměřice
Za kolik: zdarma

Přijďte v neděli 16. června oslavit Den otců. Diecézní charita Litoměřice k této příležitosti připravuje v Jiráskových sadech akci hlavně pro děti a jejich tatínky. Nabídne různé aktivity a hry, kreativní dílny a soutěže s odměnami. Konec se předpokládá ve 14 hodin.

ÚSTECKO

Útulek Fest

Kdy: pátek 14. až sobota 15. června, vždy od 16.00
Kde: Cyklokemp Loděnice, Brná
Za kolik: předprodej 390/500 korun na místě

23. ročník benefičního open air festivalu na podporu útulků na Ústecku. Výtěžek akce, doposud vybráno 750 tisíc korun, přemění organizátoři na krmení a podpoří čtyřnohé kamarády, psy v ústeckém a řepnickém útulku i kočky ústeckého spolku Felisicat. Na programu jsou místní i přespolní rockové kapely, stánkové prodeje a další potěšení v příjemném prostředí loděnice na březích Labe.

Připomeňte si loňský festival:

Fotogalerie: Útulek fest 2023

Zubrnický jarmark

Kdy: sobota 15. června od 9.00
Kde: Muzeum v přírodě Zubrnice
Za kolik: 110/90 korun

Představení folklórních souborů z Valašska, Vysočiny a Hané, řemeslné výrobky, výstava pivoněk. Jedinečná možnost seznámit se na severu Čech s folklorními soubory z Valašska, Vysočiny či Hané. Vše doplněno prodejem tradičních regionálních řemeslných výrobků a netradiční výstavou místních pivoněk.

Indiánský den Karla Maye

Kdy: sobota 15. června od 14.00
Kde: u kapličky v Brné (Park gen. Klemeše)
Za kolik: neuvedeno

Pochod Indiánů na trase od školy v Brné, Zlatá stezka, v roli Vinnetoua Vladimír Hron, v roli Old Shaterhanda medailista ME v boxu Svatopluk Žáček, v roli Motýlkáře Tomáš Fiala. Indiánské ležení, indiánské tance, ukázky ze života Indiánů, indiánská stezka. Během dne budou hrát a zpívat Vladimír Hron, Baby di Brná, Ústecký výběr, Riding Hoppers, zazní vzpomínka na Waldemara Matušku. Součástí programu vzpomínka na dva velikány, Karla Maye a Járu Cimrmana, kteří se v Brné setkali.

Tak vypadala akce v roce 2021:

Fotogalerie: Indiánský den Karla Maye 2021

MOSTECKO

Kinderland v Mostě

Kdy: sobota 15. června od 10.00
Kde: Benedikt Most
Za kolik: 349 korun, rodina 1299 korun

Největší pohádkový festival Kinderland míří do Mostu! Vaše děti konečně zažijí své oblíbené pohádkové postavičky v životní velikosti. Skákací hrady, malování na obličej, kouzelník, klaun, diskotéka, soutěže, dílničky, celodenní animační program, gastro zóna a focení s maskoty.

ČESKOLIPSKO

Městské slavnosti 2024

Kdy: pátek 14. a sobota 15. června
Kde: centrum města, Česká Lípa
Za kolik: vstup zdarma

Třetí červnový víkend patří jedné z největších kulturních akcí města – Městské slavnosti probíhající na několika místech po městě. Celý dvoudenní program začne v pátek v 15 hodin průvodem Superhrdinů ze Škroupova náměstí do městského parku, kde na vás a především vaše děti čeká Komiksová vesnička připravená Domovem dětí a mládeže Libertin. V 19 hodin čeká příznivce vážné hudby zahajovací koncert v Jiráskově divadle. V sobotu se na hlavní hudební scéně u obchodního domu Banco vystřídají zvučná jména – Trautenberk, Janek Ledecký, Petr Kolář, Slza, Rammstein Member´s Club, Big Band CL či Jazzová farma ZUŠ ČL. Hudební program bude probíhat i na regionální scéně v klášterní zahradě. Na Vodním hradě Lipý na vás dýchne historie, zúčastníte se historického průvodu městem a historických slavností s šermem, historickou hudbou i trhem. Chybět nebude ani program v Městské knihovně, lunapark či tradiční Neckyáda. Program najdete na www.mucl.cz.

Tak vypadaly slavnosti v Lípě loni:

Fotogalerie: Městské slavnosti v České Lípě 2023

CHOMUTOVSKO

Kadaňské pivní slavnosti

Kdy: v sobotu 15. června
Kde: Františkánské zahrady v Kadani
Za kolik: 100 korun

Františkánská zahrada v Kadani se na jeden den opět promění v pivnici. I letos se můžete těšit na pivní slavnosti, kde kromě piva z mnoha různých pivovarů nebude chybět ani skvělá hudba a dobré jídlo. Ochutnávky chmelových nápojů z okolních pivovarů celý den zpříjemňují hudební kapely různých žánrů. Nezapomíná se ani na děti, pro které je připraven skákací hrad, malování na obličej, výtvarný koutek a další program v relaxační zahradě. Nejdůležitější částí dne je vyhlášení soutěže O Kadaňský korbel, vítěze vyberou návštěvníci hlasováním pomocí zátek, které obdrží při vstupu. Ty poté vhodí do krabice s názvem pivovaru, jehož pivo jim nejvíce zachutnalo.

Připomeňte si slavnosti v Kadani v roce 2022:

Fotogalerie: Pivní slavnosti v Kadani

Pivní festival na Červeném Hrádku

Kdy: v sobotu 15. června
Kde: Červený Hrádek Jirkov
Za kolik: vstup zdarma

Druhý ročník pivního festivalu letos opět na Červeném Hrádku v Jirkově. Těšit se můžete na řemeslná piva z dvanácti malých pivovarů, různé druhy občerstvení, ale také na živou hudbu. Přijďte si užít skvělou atmosféru! Degustační sklenice 0,3l stojí 100 korun. Při vstupu s vlastním cejchovaným sklem je nutné zakoupit ověřovací samolepku festivalu za 50 korun.

Slavnostní zpřístupnění zámku Poláky

Kdy: v sobotu 15. června
Kde: zámek Poláky
Za kolik: 160/110 korun

Barokní zámek Poláky u Nechranické přehrady bude po čtyřech letech rekonstrukčních prací zpřístupněn pro veřejnost. Nový prohlídkový okruh představí všechny prostory prvního patra s expozicí prezentující život na venkovském šlechtickém sídle v době první republiky. Doprovodný program na nádvoří připravují Perchty von Bladen a těšit se můžete na ukázky dobových tanců, historický šerm v podání spolku Grál nebo hudební vystoupení kapely CV Band. Divadlo Bauerovi Josefov představí pohádku O prasátku. Program doplní i prodej valašských frgálů, občerstvení, bylinek a spousty dalších produktů.