LITOMĚŘICKO

Koncert učitelů ZUŠ Lovosice

Kdy: čtvrtek 2. května od 18.00
Kde: Lovo divadlo, Lovosice
Za kolik: dobrovolné

Učitelé ZUŠ Lovosice a jejich hosté potěší návštěvníky Lovo Divadla. Ve čtvrtek 2. května se tam od 18.00 uskuteční Koncert učitelů. K vidění bude také výstava prací vyučujících výtvarného oboru.

Pálení čarodějnic v Dobkovičkách

Kdy: pátek 3. května od 18.00
Kde: u ČOV, Dobkovičky
Za kolik: zdarma

Spolek Dobkovičky spolu a obec Velemín zvou v pátek 3. května na pálení čarodějnic v Dobkovičkách. Uskuteční se u čistírny odpadních vod, akce začne v 18 hodin. Nebude chybět muzika, občerstvení ani ohnivá show. Kostýmy čarodějnic a kouzelníků jsou vítány.

Závodu míru juniorů. Archivní foto
Cyklistický Závod míru juniorů zpomalí dopravu. Co čeká řidiče na začátku května

1. Ples sportu v Litoměřicích

Kdy: pátek 3. května od 20.00
Kde: Dům kultury Litoměřice
Za kolik: 450 korun

Litoměřický Dům kultury bude v pátek 3. května patřit prvnímu Plesu sportu. Zváni jsou všichni sportovci a sportovní příznivci. Součástí a hlavní myšlenkou plesu je nejen prezentace klubů, ale také předání finanční částky někomu, kdo to potřebuje. Letos pořadatelé vybrali litoměřickou plavkyni Alex Borskou. Během plesu vystoupí sportovní kluby, večerem bude provázet moderátor Michal Dorňák a k tanci a poslechu zahraje kapela No Headache. Těšit se můžete i na bohatou tombolu.

Šermířský turnaj v Litoměřicích

Kdy: sobota 4. května od 8.00
Kde: Kalich aréna Litoměřice

V litoměřické Kalich aréně proběhne o víkendu turnaj ve sportovním šermu kordem, pořádaný TJ Slavoj Litoměřice. Představí se mladí sportovci - v sobotu 4. května je na programu turnaj žáků a žaček a v neděli 5. května turnaj mladších žáků a žaček.

63. Sokolský přespolní běh v Roudnici

Kdy: sobota 4. května od 8.00
Kde: Tyršův stadion, Roudnice n. L.

Na Tyršově stadionu v Roudnici nad Labem odstartuje v sobotu 4. května ráno 63. Sokolský přespolní běh. Účastníci se sejdou v 8 hodin. Připraveny budou trasy 15 a 8 kilometrů. Po závodě proběhne vyhlášení s rozdáním diplomů.

Tak vypadal 61. ročník sokolského běhu: 

Slavnosti květů

Kdy: sobota 4. května od 9.00
Kde: Soběnice
Za kolik: 150/50 korun

Oblíbené Slavnosti květů proběhnou v sobotu 4. května na Litoměřicku. Jde o tradiční cykloturistickou akci, která účastníky provede krásami místních sadů. Letos jde už o 21. ročník. Po předchozí registraci se startuje v 10.00 ze Soběnic, trasa vede do Třebušína, Chudoslavic, Těchobuzic a Trnovan, cíl bude v Ploskovicích. Cestou je v plánu opékání buřtů, ochutnávky jablek, moštů a ovocné pálenky od místních producentů. V cíli budou připraveny drobné prodejní stánky, živá hudba skupiny Rumkrát a fotokoutek, děti se mohou těšit na nafukovací hrad a živá zvířata. Akci pořádá Unie ovocnářů severočeského regionu.

Slavnosti květů v Třebenicích v roce 2015

Mezinárodní výstava ježků v Žalhosticích

Kdy: sobota 4. května od 10.00
Kde: KD U Tří Lip, Žalhostice
Za kolik: dobrovolné

Kulturní dům v Žalhosticích bude hostit 7. Severočeskou mezinárodní výstavu ježků. Stane se tak v sobotu 4. května mezi 10. a 16. hodinou. Pro děti bude připraveno malování na obličej, tvoření ježků z ovoce či zdobení ježčích perníčků a jiné soutěže.

Tak vypadala výstava loni: 

Spring Fest Litoměřice

Kdy: sobota 4. května od 14.00
Kde: Zahrada Čech, Litoměřice
Za kolik: 950 korun

Na litoměřickém výstavišti Zahrada Čech se v sobotu 4. května uskuteční nový jednodenní hudební festivval Spring Fest Litoměřice. Jako headliner vystoupí R. A. The Rugged Man z USA, dále se můžete těšit na Prago Union, Sodomu Gomoru, Studio Session, Vojtaana a další. Areál se otevře ve 13.00 a končit má s půlnocí.

Podrobnosti najdete ve facebookové události.

Otevírání lázeňské sezony v Mšeném

Kdy: sobota 4. května od 14.00
Kde: lázeňský resort Lázně Mšené
Za kolik: zdarma

Lázně Mšené otevřou v sobotu 4. května 228. lázeňskou sezonu. Připravily k tomu bohatý program. Odstartuje ve 14.00 hodin, kdy návštěvníky a hosty přivítají z hudebního altánu František a Dominika Ochovi. Následovat bude koncert Dechového orchestru mladých Roudnice n. L. V Levandulovém altánu zahájí program v 15.05 kapela I.P. Band. Vystoupí dětský pěvecký sbor místní školy (15.30) a mažoretky a roztleskávačky ze sousední Budyně (17.00). Dobrovolní hasiči připraví pěnovou lázeň v 18.00. Po celé odpoledne bude znít hudba, proběhne velká tombola, chybět nebudou ani stánky s občerstvením a ochutnávkou vín, ani hry a další zábava pro děti.

Tak sezona startovala v roce 2010:

Májové slavnosti v Rovném

Kdy: sobota 4. května od 16.00
Kde: náves, Rovné
Za kolik: zdarma

Na návsi v obci Rovné proběhnou v sobotu 4. května od 16.00 hodin Májové slavnosti. Hostům zahraje folklorní kapela, připraveno bude občerstvení a zábava pro děti, také tombola. Od 18.30 je pak na programu Májová zábava, k tanci a poslechu bude hrát kapela Colors.

MOSTECKO

Truck Trial v Braňanech

Kdy: sobota 4. a neděle 5. května
Kde: Braňany u Mostu
Za kolik: 300/150 korun, parkovné 50 korun

Druhý závod letošní 26. sezony Mistrovství České republiky v Truck Trialu. Podruhé se letos představí naši závodníci v areálu firmy Keramost. Přijďte se podívat na to, jak si nákladní vozidla poradí s extrémním terénem, který pro něj v této nádherné lokalitě připravíme. Nebude chybět spousta stánků s občerstvením, dětské atrakce, Truck trialové suvenýry, předměty a v neposlední řadě večerní diskotéka a spousta další zábavy. Přesné info o časovém harmonogramu na trucktrial.cz.

Připomeňte si loňskou akci: 

Jarní cena klisen na hipodromu

Kdy: sobota 4. května od 13.30
Kde: Hippodrom, Most
Za kolik: 130 korun

Jarní cena klisen je prvním klasickým dostihem tohoto roku a nejvýznamnějším dostihem pro tříleté klisny v ČR. Tento dostih je obdobou anglických One Thousand Guineas, francouzských Poule d'Essai des Pouliches nebo italského Premio Regina Elena. Můžete se těšit i na dalších osm napínavých dostihů s kvalitním obsazením a také na oddělení Pony ligy. Sázky, skvělé občerstvení a rodinná zábava na celé sobotní odpoledne.

Neil Zaza v Litvínově

Kdy: sobota 4. května od 19.00
Kde: Attic club, Litvínov
Za kolik: 220 korun

Neil Zaza je král světového melodického rocku své generace, koncertní spoluhráč takových legend jako Steve Vai nebo Joe Satriani. Vysoce uznávaný americký, melodický kytarista je známý zejména svou speciální technikou, stejně jako kombinováním klasických a moderní ch kytarových prvků. Kromě svých vlastních aktivit a koncertů je často vyhledávaným koncertním spoluhráčem světových mistrů jako Steve Vai, Dweezel Zappa či Joe Satriani, které doprovází na turné při živých přehlídkách. Metalová část rockové veřejnosti si ho také pamatuje jako člena skupiny Firehouse. Obsazení: Neil Zaza (kytara), Walter Cerasani (basa), Enrico Cianciusi (bicí). Klub otevře v 19.00, koncert začne o hodinu později.

ÚSTECKO

Cyklozávod Milada

Kdy: sobota 4. května od 8.15
Kde: Motoareál Chabařovice – jezero Milada
Za kolik: startovné 600 korun

Milada Tour je oblíbený sportovní seriál, jehož součástí jsou tři různé závody a také mnoho doprovodných aktivit. Zahájí ho tradiční MTB závod, kterým je již 17. ročník Cyklozávodu Milada. Nové i klasické trasy jsou vhodné pro všechny cyklistické nadšence. Všechny závody spojuje rodinná a přátelská atmosféra. Na své si přijdou v mnoha kategoriích a na různých trasách děti i dospělí závodníci. Vysokou úroveň a oblíbenost hodnotí také sami závodníci. Oblíbenost seriálu dokresluje i to, že organizátorský tým tvoří sami sportovci, kteří připravují závody ve svém volném čase, s velkým nadšením, elánem a srdečností. S podporou skvělých partnerů přináší Milada Tour jak závodníkům, tak i návštěvníkům nadstandardní závodní servis, bohatý doprovodný program i nezapomenutelný zážitek.

Cyklozávod Milada v roce 2023:

Ústecký majáles

Kdy: sobota 4. května od 12.00
Kde: Letní kino Ústí n. L.
Za kolik: 350 až 850 korun

Ústecký Majáles je největší studentský festival v Ústeckém kraji. Tradiční jarní open-air, na kterém vystoupí Divokej Bill, Jelen, Pokáč, UDG, Poletíme? a Pilot. Na „Horním place“ čekají speciální Jägermeister bar, pivní stan, klasický bar na alko i nealko, vinný bar od Bohemia Sektu s se signature míchanými drinky, grilované maso, klobásy, hranolky, bagety, tortilly a další. Lze podpořit zvířata z útulku AniDef. Kávu od Kukang Coffee, trdelník, sladké waffle, zmrzlina Puro Gelato a cukrová vata, stánky s květinovými čelenkami do vlasů, náramky, prsteny či šperky z minerálů, festivalové líčení a copánky od holek z MilujSmějseŽij. Pivní stánek a bar s alkem i nealkem, mobilní festivalové studio, minihry o speciální ceny.

Tak bavil majáles v kině loni: