Sborový zpěv v podání zhruba 90 členů německého chrámového souboru z Cathedral Church of St. Blasii Brunswick zcela uchvátil svým zpěvem publikum ve vyprodaném kostele. Tento sbor navštívil Konojedy jako jednoho z pěti představení na svém turné po České republice.

Sbor mládeže katedrály v Brunswicku je součástí sborového programu, ve kterém je více než 550 dětí a mladých lidí, kteří zpívají pravidelně každý týden již od pěti let. Tento Domsingschule je největší institucí pro církevní hudbu v Německu.

Celý výtěžek z benefičního vystoupení v Konojedech půjde na restaurování mobiliáře zdejšího kostela.

Další vynikající koncert si tady mohou posluchači vychutnat 4. srpna. Haydn Youth String Orchestra bude jistě neopakovatelným zážitkem. Představí se 30členný holandský smyčcový orchestr, který se skládá z houslí, viol, violoncell a kontrabasů a řídí jej Jan-Ype Nota, jehož cílem je vystopovat a vést mimořádně talentované mladé smyčcové hráče ve věku od 12 do 19 let.

Tento jedinečný koncert se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Konojedech u Úštěku v rámci jejich letního turné po Evropě. V podání HJSO zazní skladby Josefa Suka, Felixe Mendelssohna, Giovanniho Bettesini a dalších světových skladatelů.