Videoklip k písni My jsme se chtěli je devátým v řadě, které David Koller s kapelou natočil k novému albu LP XXIII vydanému letos v únoru. Singly z něj však vydává už od roku 2020 a postupně je doplňuje videoklipem. Poslední, desátý, by měl ještě vzniknout.

„Vybrali jsme si kousek vaší krajiny z Roudnice směrem po Švestkové dráze na Ranou. Lítám trochu helikoptérou a chodím trénovat na místní letiště a uvědomil jsem si, že jsem nikdy neviděl hudební videoklip v helikoptéře. A tak jsme si udělali letecký den," prozradil David Koller v rozhovoru pro Deník v červnu.

Zdroj: Youtube

David Koller - My jsme se chtěli  Zdroj: YouTube.com/DavidKoller (official)

Podstatná část záběrů vznikla na takzvané Švestkové dráze. Železniční trati U10, která vede řadou obcí z Litoměřic přes Lovosice, Libčeves a Bělušice až do Mostu. Nabízí výhled na Hazmburk, Košťálov, Oltářík a mnoho dalších zajímavých míst v Českém středohoří.

Celková délka trati je 44 kilometrů a provozuje ji společnost AŽD Praha. Právě ta zapůjčila pro natáčení svůj vlak.

Deska LP XXIII je na texty rozmanitá a nabízí bohatý zážitek. Jednotlivými kousky přispěli Márdi, Jan Vávra, Matěj Belko i Patrik Hartl, písničku Za hranou textoval Kollerův první kapelník z Jasné Páky, nedávno zesnulý Michal Ambrož. Hlavním textařem alba je básník Jáchym Topol, napsal polovinu písní. A to včetně My jsme se chtěli.