Festival se snaží divákům předložit ukázky kultury v podobě klasického keltského obřadu, irského tance, klasických ukázek irské hudby, a to například i za účasti skupiny 4SQUARE, která vystupuje na budyňském festivalu opakovaně a přijíždí až z Anglie. Celý festivalový program, který bude trvat více než dvanáct hodin, zakončí ohňová show.

Jedenáctiletá tradice a zkušenosti s pořádáním tohoto festivalu dávají návštěvníkům záruku, že budou moci v krásném prostředí hradu strávit příjemné kulturní odpoledne a večer a odnesou si mnoho uměleckých zážitků. Do místa festivalu se dostanete například sjezdem z dálnice D8 na 35. kilometru. „Těšíme se na vaši návštěvu a na setkání s vámi," vzkazují pořadatelé.

Program na sobotu

11 hodin: keltská vesnice s workshopy – zpracovávání švartny, karetkování, mincovnictví, štíty, barvení látek, obchodník, bronz, lukostřelec, dobová kuchyně, válečník, druid
13 hodin: začátek přehlídky keltské a irské hudby, tance i kultury, vystoupí TEALLAH, AMBIAM (13 hodin), VĚRA KLÁSKOVÁ (14.20), POITÍN (15. 20), MALCZYK & JINDRA (16.20), ROOKERY (17.30), 4SQUARE (18.40), BRAN (20.00), SHANNON (21.20) a NAVOSTRO (22.40)
v časech na přezvučení: taneční skupina AISLING, keltské a irské hry
22.20 hodin: keltský obřad
23.40 hodin: ohňová show