Legenda o této stavbě nedaleko Roudnice nad Labem tvrdí, že je pod ní ukryté zlato. A to ne jen tak ledajaké - údajně jde o výsledek podařeného pokusu alchymisty. Ostatně autentickou alchymistickou dílnu zde mohou návštěvníci skutečně spatřit. Tento vodní hrad je oblíbeným turistickým cílem, zejména když zde probíhá některá z kulturních akcí.

Stavba už dávno nevypadá jako kdysi. V roce 1551 došlo k jejímu rozsáhlému poškození při výbuchu prachárny, poté byla přestavěna na zámek. „V 19. století byla polovina hradu zbourána a druhá polovina se na přelomu 19. a 20. století dočkala generální přestavby. Zhruba v tomto stavu se hrad nachází nyní,“ říkají turistické průvodce. Už víte, kam jsme se podívali tentokrát?

Pokud stále váháte, pak vězte, že kromě skrytého pokladu je toto sídlo proslulé i „drakem“, stovky let starou vycpaninou krokodýla.

Už víte odpověď na dnešní fotohádanku? Hlasovat můžete v nevýherní anketě níže. V dalším dílu, který vyjde 26. května, uvedeme správnou odpověď.


Nahrává se anketa ...

V minulém dílu jsme se ptali na název zvláštního skalního útvaru, který vznikl tuhnutím vytékající lávy. Správná odpověď byla: jde o Konojedské bochníky.