Festival folkové, bluegrassové a country muziky začal pátečním večerem s americkou country a country bálem s tombolou, kdy vystoupily kapely Atyp, Kliďánko a Mašinka.

Sobotní festivalový den se představilo čtrnáct vystupujících, kdy od jedné do zhruba šesté hodiny zahráli například Country ladies, Burizon, Passage, Epy de mye nebo Frýda & Company, večerní program pak patřil celorepublikově známým kapelám – Pacifik, Jindra Kejak, Rangers Band, Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem, Schovanky, Poutníci a Petr Kocman a PK band.

„Včerejší návštěvnost byla slabší kvůli chladnému počasí, ale dnes je návštěvnost výborná, očekáváme do tisíce lidí. Počasí se vyvedlo a od jedné hodiny lidé chodí neustále, takže jsme s průběhem akce spokojeni," uvedla Eva Šánová, členka organizátorského teamu festivalu, který letos proběhl po dvaadvacáté.

„V Budyni není starší festival a tuším, že v okolí také ne. Do příštích ročníků nechystáme žádné změny a chceme hlavně vydržet," doplnil s úsměvem starosta Budyně a organizátor festivalu Petr Medáček.

Zajímavostí festivalu, na jehož realizaci se podílí team dvaceti lidí, je, že již od roku 1994 probíhá na dvou pódiích. Letošní ročník zakončila v neděli tradiční Budyňská pouť s módní přehlídkou a promenádním koncertem tanečního orchestru Bonus.