Ve fotogalerii si připomeňte loňský ročník

Výsledkem bude letos přesun celodenní akce z Mírového náměstí do parku Václava Havla. Půjde již o její čtvrtý ročník. První dva ročníky festivalu společnost ShineBean uspořádala v Polepšovně ducha v Řeži u Prahy.

Na co se mohou návštěvníci v pátek 12. června těšit? „Vždy se snažíme, aby tahle prima akce byla pestrá, veselá a pohodová. Bude to férové a bude to africké," nenechává na pochybách Renata Rokůsková, ředitelka litoměřické neziskovky SheinBean.

„Můžete se nechat unést africkými bubny nebo si rovnou zatančit, můžete si pořídit africké modely pokud v nich rovnou nepřijdete, koupit si mnoho afrických nezbytností, dát si do nosu po africku a férově. Můžete si vyrobit africký míč nebo rovnou dům, zdržet se na besedu nebo hádat, co o Africe víte," přibližuje nabídku letošního ročníku.

Stejně jako v loňském roce mohou zájemci podpořit projekt Kola pro Afriku a využít tohoto mimořádného sběrového místa k darování nepotřebného bicyklu nebo přispět na vybavení základní školy v Keni.

DUN DUN

Inspirace Afrikou. Férový festival plný radosti a zážitků

Pořádá ShineBean o.p.s. a Fairtraidové město Litoměřice

12. června 2015

Park Václava Havla v Litoměřicích

HLAVNÍ PROGRAM

13.30-14.00 Abdul Traorae (Mali) – taneční workshop
14.00-14.30 Pohádkové čtení nejen pro malé černoušky
14.30-15.30 Soleil d´Afrigue (Guinea a Gambie) – bubenické vystoupení
15.30-16.00 Chizika – módní přehlídka z Tanzanie
16.00-16.30 Abdul Traorae (Mali) – taneční workshop
16.30-17.30 Petr Šusor – bubenický workshop
17.30-18.30 Ambiam – An Teallach – irská a skotská muzika
18.30-19.30 Renata Rokůsková – Keňa země kontrastů

WORKSHOPY

Mastkové tvoření (ShineBean), Africký míč (ShineBean), Korálkování (Knihovna K. H. Máchy), Postavme si dům (ProLUKA), Afrika – hádanka na každém kroku (Tomáš Kravka), Malování na tvář, Živá zvířátka (Oper), Vědomostní soutěže (Zastupitelstvo mládeže)

FÉROVÉ AFRICKÉ TRŽIŠTĚ A OBČERSTVENÍ

Chizika, Čivara, Fér Kafe, Káva čaj koření, Kub přátel Tengenege, Mama Afrika, Naděje, Ona fair, ShineBean, Siriri, Soleil d´Afrigue, Vybíráme kola pro Afriku!

VÝSTAVY

Afrika objektivem (Tomáš Kravka)
Děti dětem (ShineBean)

Přijďte v africkém kostýmu, dostanete odměnu!

Na festivalu bude probíhat veřejná sbírka na vybavení keňské základní školy Ndere.