Letní scénu v divadle odstartuje slavná divadelní hra Hamlet v podání Divadla OLDstars. Nádvoří divadla jí ožije v úterý 25. července. „Tato adaptace Martina Hilského přináší nový pohled na klasické drama cti a touhy. Jedná se o inscenaci plnou boje s předsudky, ambicemi a nespravedlností," vysvětluje Aneta Břeňová z Městských kulturních zařízení v Litoměřicích.

Podrobnosti o programu i možnost zakoupit vstupenky najdete na mkz-ltm.cz.

Druhým představením letní scény bude komedie Můžem i s mužem 2. Na tu se diváci mohou těšit ve čtvrtek 3. srpna.

„Jedná se o autorskou féerii od VIP Art Company, která nesmírně vtipně a nekompromisně odkrývá pravdu a nabízí důvtipný pohled na to, co ženy dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí. Zahrají Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Eva Leinweberová a Dáša Zázvůrková,“ zve Aneta Břeňová.

Na nádvoří divadla se bude hrát i pro děti, a to v úterý 8. srpna v 17 hodin. Program letní scény tam zakončí Mokrá pohádka v podání Divadélka Koloběžka. Pohádka představuje kouzelný příběh o pradlence Madlence, vodníkovi Puškvorci a o zakletém žabím princi.

„Před každým představením bude vždy hodinu před začátkem a hodinu po skončení představení otevřena divadelní kavárna, která nabídne alkoholické i nealkoholické nápoje, kávu a další občerstvení," upozorňuje Břeňová a dodává, že představení se uskuteční i při nepřízni počasí. Bude-li chladno, mohou si návštěvníci zapůjčit deku. A pokud bude pršet, přesune se program z nádvoří do vnitřních prostor divadla.