Multižánrový kulturní a vzdělávací festival „Beřkovický podzim 2013" je pravidelně pořádán Psychiatrickou nemocnicí Horní Beřkovice v rámci celorepublikového „týdne duševního zdraví". „Hlavním cílem projektu je realizace festivalu, který oslovuje nejen pacienty a zaměstnance tohoto akreditovaného zdravotnického zařízení, ale také školy a odbornou i laickou veřejnost z přilehlých regionů.

„Beřkovický podzim" nabízí širokou škálu kulturních a vzdělávacích aktivit (divadelní a hudební představení, výstavy, dramaterapie, filmy, přednášky). Zároveň se též snaží o bourání bariér mezi okolním světem a psychiatrickou léčebnou, která si dlouhá léta neprávem nesla cejch něčeho temného a negativního. Vzájemné působení těchto dvou rovin má přinést přátelskou a příjemnou atmosféru, kde si každý návštěvník najde své místo," vysvětlil David Vačilja, manažer Multifunkčního centra.

Hudba, divadlo či film podle něj napomáhají pacientům zachytit a pojmenovat vnitřně prožívaný chaos a posunout se na cestě k jeho porozumění a uzdravení. Kromě léčebné funkce přináší pořádání kulturních aktivit – jako jsou (koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, projekce, přednášky, umělecké projekty a workshopy) – také zisk emoční – (úleva od akutních tíživých symptomů) a socializační.

„Díky své rozmanitosti je projekt určen širokému okruhu příjemců. Je věnován především pacientům nemocnice, ale také zaměstnancům, školám a odborné i laické veřejnosti z přilehlých regionů," dodává David Vačilja. a zároveň upozorňuje, že  na aktivity Beřkovického podzimu 2013 je nutná včasná rezervace a vyzvednutí vstupenek. „Jde o atraktivní koncerty a divadlo, a proto si díky včasné rezervaci můžete vybrat co nejlepší sedadla. Rezervace probíhají na multicentrum@ pnhberkovice.cz, 731 655 577 nebo osobně na oddělení IT.


Program:

14.10.2013 – 19.30 hodin
Heidi Janků
Písničkový a zábavný recitál stálice českého popu, moderátorky a muzikálové herečky.

15.10.2013 – 19.30 hodin
Brutus
Rock jak má být. Legenda českého tancovačkového bigbítu.

16.10.2013 – 19.30 hodin
Tomáš Linka a Přímá Linka
Greenhorn, Fešák a nejlepší hráč na foukací harmoniku, Tomáš Linka s největšími hity, historkami i vzpomínáním na svého kolegu a kamaráda, Michala Tučného.

17.10.2013 – 19.30 hodin
Kroky Michala Davida
Jediný autorizovaný revival krále českého popu, Michala Davida – jedna z nejžádanějších kapel nejen v Čechách, ale i na Slovensku – hity M.D. jsou prostě nesmrtelné a patronem skupiny je sám Michal David.

18.10.2013 – 19.30 hodin
Divadelní společnost HÁTA – Rozmarný duch
Komedie s Adélou Gondíkovou v hlavní roli. Líbivá anglická duchařská komedie o tom, že není radno zahrávat si s okultními vědami, zvlášť když hlavní medium je poněkud potrhlé povahy. Pak se lehce může stát, že seriózní muž zažívá rodinné propletence, s nimiž si neví rady. Příběh  obletěl úspěšně celý svět a potěšil miliony diváků. Dále hrají: Jana Zenáhlíková, Ivana Andrlová, Jana Šulcová, Marcel Vašinka, Vlasta Žehrová.