V sobotu odpoledne se zde totiž uskutečnila vernisáž výstavy nejzdařilejších snímků. Stalo se tak za účasti autorů, kteří převzali ceny.

V kategorii jednotlivých fotografií zvítězil Jindřich Trojan z Litoměřic se snímkem nazvaným  České středohoří. „Pořídil jsem ho zcela náhodou, při cestě letadlem z Londýna do Prahy," uvedl autor na adresu snímku, na kterém zachytil dominanty Českého středohoří zahalené v mlze. Na druhém místě se umístil Tomás Kumstát se snímkem Opona se zavírá a na třetím Milan Mazánek a jeho Hazmburk.

Cenu za první místo si v kategorii sérií odnesl Jiří Volf z Třebenic, který porotu zaujal sérií nazvanou Slunce a naše sopky. Druhý skončil Jiří Vyvial s fotografiemi nazvanými Koniklec otevřený a Otakárek fenyklový. Lidské aktivity na Radobýlu pak přiblížil Josef Horčička. Umístil se s nimi na třetím místě.

Do soutěže se přihlásilo celkem 18 autorů, kteří zaslali 61 děl. „Snímky nás svou úrovní potěšily, obzvláště v kategorii sérií, jejíž úroveň se oproti předchozímu ročníku výrazně zvýšila," konstatoval Petr Hermann, předseda skupiny FotoporoT, která soutěž pořádá ve spolupráci s Centrem cestovního ruchu Litoměřice. Jejím hlavním smyslem je propagace Českého středohoří a podpora cestovního ruchu.