LITOMĚŘICKO

Pivo Ústeckého kraje v Litoměřicích

Kdy: pátek 10. května od 9.00
Kde: výstaviště Zahrada Čech, Litoměřice

Na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích proběhne v pátek 10. května 3. ročník soutěže Pivo Ústeckého kraje. Jedná se o přehlídku piv z minipivovarů v Ústeckém kraji.

65. ročník Libochovického divadelního léta

Kdy: pátek 10. května od 19.30
Kde: kulturní středisko U Tří lip, Libochovice
Za kolik: 80 korun

Ochotnické divadelní soubory budou opět až do léta pravidelně mířit do Libochovic. Tento pátek, 10. května, tam odstartuje 65. ročník přehlídky Libochovické divadelní léto. Slavnostní zahájení proběhne právě v pátek, a to v kulturním středisku U Tří lip, doprovodí ho vernisáž výstavy fotografií Ivany Petřivalské. Následovat bude představení Ťuk, ťuk v podání Divadelního souboru Klouzák Postoloprty. Autorem originálu je humorista Laurent Baffie. Diváci se mohou v letošním ročníku přehlídky těšit na celkem šest zajímavých večerů, ten poslední proběhne 15. června.

Další podrobnosti najdete na stránkách libochovice.cz.

Gulášový festival v Lovosicích v roce 2023.
Gulášová soutěž a regionální piva jako lákadlo na sobotní festival v Lovosicích

Férové snídaně na Litoměřicku

Kdy: sobota 11. května od 9.00
Kde: Litoměřice, Hlinná, Roudnice
Za kolik: zdarma

Města a obce Litoměřicka se v sobotu 11. května připojí k akci Férové snídaně na podporu férových a důstojných podmínek pro pěstitele v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. V Litoměřicích proběhne piknik na Tržnici Felixe Holzmanna na tamním trávníku od 9 hodin. K mání budou čokoláda, kakao a dobroty z něj upečené, také ovoce od místních pěstitelů. V Hlinné se setkání uskuteční mezi 10. a 12. hodinou u rybníka. V Roudnici nad Labem chystají Férovou snídani od 9.00 v parku Josefa Hory. Tam budou pro případ deště oblíbené setkání „jistit“ párty stany.

Jarní stezka na roudnickém zámku

Kdy: sobota 11. května od 10.00
Kde: Zámek Roudnice nad Labem
Za kolik: 90 korun

Zámek v Roudnici nad Labem připravil na sobotu 11. května dobrodružný program pro rodiny s menšími dětmi. Návštěvníci se na vyznačené stezce popasují se zákeřným skřetem Voděsem a pomohou víle Voděnce. Čekat je budou připravené úkoly, zábavné aktivity a také další jarní bytosti. Na konci stezky dostane každý malý účastník odměnu. Vstup bude možný každých 30 minut románským hradem.

Junioři ze štětského skateboardového klubu v novém areálu už trénují.
Nový skatepark ve Štětí je realitou. Slavnostně ho otevře velká akce v sobotu

Žernosecký košt

Kdy: sobota 11. května od 13.00
Kde: Kulturní dům Velké Žernoseky
Za kolik: 230 korun

Obec Velké Žernoseky ve spolupráci s Žernoseckým vinařstvím pořádá 16. ročník Žernoseckého koštu. Doprovodí ho degustace vín vyrobených z hroznů révy vinné původem z vinic v okrese Litoměřice, respektive z bývalé žernosecké vinařské podoblasti. Na programu je od 13 do 20 hodin výstava a ochutnávka vín, ve 13.15 bude vyhlášen Šampion XVI. Ročníku Žernoseckého koštu. Pro návštěvníky bude připraveno kryté venkovní posezení a občerstvení, k poslechu zahraje kapela Camna. Chybět nebude ani program pro děti.

Tak vypadal košt v Žernosekách loni:

Májová veselice v Horních Beřkovicích

Kdy: sobota 11. května od 20.00
Kde: hřiště TJ Slovan Horní Beřkovice
Za kolik: 200 korun

Májová veselice v květinovém stylu proběhne v sobotu 11. května večer na hřišti TJ Slovan Horní Beřkovice. K tanci a poslechu zahraje kapela Ikaros. Žádoucí jsou kostýmy v květinovém motivu, hosté si budou moci užít různé soutěže a navštívit fotokoutek.

MOSTECKO

23. ročník závodu ExtremBike Most

Kdy: sobota 11. května od 9 do 15 hodin
Kde: Hippodrom Most

Zázemí závodu horských kol je v dostihovém areálu mosteckého hipodromu, kde se zájemci mohou prezentovat v pátek od 17 do 21 hodin, předem přihlášení i v sobotu od 8.00 hodin. Výdej startovních čísel končí půl hodiny před startem jednotlivých kategorií.

Tak vypadala akce v roce 2019:

Food festival Most

Kdy: sobota 11. května od 9 do 20 hodin
Kde: 1. náměstí a OC Central, Most

Nejen na dobré jídlo láká již čtvrtý ročník Food Festivalu, který připravilo obchodní centrum Central společně s městem Most na 1. náměstí a uvnitř obchodního domu. V 9 hodin startuje hudební program, na kterém vystoupí Nerez & Lucia či nestárnoucí kapela Sto Zvířat. Od 14 do 15:30 hodin se návštěvníci mohou těšit na soutěž o nejchutnější guláš, jízdu na koni, workshop, skákací hrady nebo malování na obličej. Každý, kdo bude mít staženou aplikaci Můj Central, se může těšit na vstup zdarma na některý z nabízených programů, stejně jako na klobásu s pivem (do vydání zásob).

Připomeňte si loňský Food festival:

TEPLICKO

Family Day 2024

Kdy: sobota 11. května od 15.00
Kde: Zámecká zahrada, Teplice
Za kolik: zdarma

Třetí ročník rodinného festivalu, který pořádá Salesiánské středisko Štěpána Trochty ve spolupráci s dalšími místními organizacemi a tvůrci. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý hudební program, dobré občerstvení a především na nespočet aktivit vhodných pro děti, mládež, rodiče nebo i celé rodiny.

ÚSTECKO

O pohár hraběte Chotka

Kdy: sobota 11. května od 10.00
Kde: zámek Velké Březno
Za kolik: zdarma

V sobotu 11. května se uskuteční XXII. ročník závodu autoveteránů O pohár hraběte Chotka. „Start závodu je v 10.00 na státním zámku Velké Březno, cíl 1. etapy je netradičně na zámku  v Benešově nad Ploučnicí. Po 13.00 bude start do 2. etapy a návrat soutěžících posádek zpět do Velkého Března, kde proběhne od 16.00 vyhlášení výsledků závodu,“ řekl Ondřej Přibyl, předseda VCC - AMK Česká brána v ÚAMK.

Tohle bylo k vidění v roce 2022:

Ústecký pivní jarmark

Kdy: sobota 11. května od 10.00 do 22.00
Kde: Kostelní náměstí u OC Forum Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

Milovníci piva si přijdou na své v sobotu 11. května. Na Kostelním náměstí u OC Forum se uskuteční 12. Ústecký pivní jarmark. Náměstí zaplaví pivovary z celého Česka i zahraničí a celý den bude probíhat kulturní program. Zahrají kapely The Boom či Děda Mládek Illegal Band. K dispozici budou jarmareční stánky a dobré občerstvení. Tradičně proběhne odborná degustace ohodnocená Mázem Ústeckého pivního jarmarku. Vstupné je zdarma.

Tak se povedla akce předloni:

DĚČÍNSKO

135 let rozhledny na Vlčí hoře

Kdy: sobota 11. května od 11.00
Kde: Rozhledna Vlčí hora
Za kolik: dobrovolné

Rozhledna na Vlčí hoře slaví 135. výročí svého vzniku. Při té příležitosti se chystá bohatý program. Oficiální zahájení proběhne v 11 hodin, u rozhledny i bývalého koupaliště pod Vlčí horou od 12.30 vystoupí trubači. Následně u koupaliště ve 13 hodin proběhne křest publikace o Vlčí hoře. Chystá se také hudební program a výstava historických i současných fotografií rozhleden Vlčí hora, Dymník a Hvozd. Děti si s celou rodinou užijí zábavné hry, proběhne také ukázka techniky turistického značení. Symbolicky zde také vysadí lesní stromky a lidé se budou moci vydat i na pěší výlet po sakrálních památkách v okolí rozhledny. Občerstvení bude zajištěno, návštěvníky v dobovém oblečení čeká odměna.