V sobotu 7. května tu proběhne koncert legendární kapely Blue Effect v čele s jejím zakladatelem Radimem Hladíkem, který je považován za jednoho z nejlepších českých kytaristů a současně za průkopníka hry na elektrickou kytaru v Československu.

Koncert se uskuteční na travnaté ploše za barem Sauna. Začátek je naplánován na 19 hodin. Po kapele Blue Effect vystoupí litoměřičtí Vintage Retro, jejichž repertoár je zaměřený na bigbít 60., 70. a 80. let. Hrají například kapely Led Zeppelin, Deep Purple, Cream, Jethro Tull, T–Rex, Uriah Heep a řadu dalších.

„Před časem jsme uspořádali velice příjemný koncert Jaroslava Hutky. Nakonec jsme se dohodli s městem a Kulturním střediskem Lovoš a společně jsme pozvali Blue Effect, který je ve vynikající formě. Až dohrají, nastoupí na podium výborní Vintage Retro z Litoměřic. Věřím, že koncert bude skvělým zážitkem také díky příjemnému prostředí za Saunou. Městu patří dík,“ sdělil Miroslav Závada z Okrašlovacího kroužku Lovosicka, který koncert společně s Kulturním střediskem Lovoš pořádá.

Hlavní osobností Blue Effectu je Radim Hladík, který se do historie českého bigbítu zapsal již ve druhé polovině šedesátých let jako člen legendárních Matadors. Ti se brzy stali nejlepší českou rhythm and bluesovou kapelou, a to díky tehdejšímu východoněmeckému technickému vybavení, podle jehož značky získali i svůj název. Sehraná kapela měla kromě dvojice vokalistů Vladimír Mišík – Karel Kahovec v rukávu další velký trumf právě v podobě Radima Hladíka, který se stal všeobecně uznávaným králem elektrické kytary a také inovátorem.

Když poprvé v Čechách využil takzvaná kvákadla, sklízel podle svědectví pamětníků němý úžas posluchačů. Hladík, který byl zpočátku ovlivněn zahraničními vzory, se postupně propracoval k vlastní tvorbě. Po rozpadu Matadors založil na podzim roku 1968 svou skupinu Blue Effect (později názvy M.efekt a Modrý efekt).

Kapela nyní vystupuje nejen se zásadními skladbami Blue Effectu, ale playlist je doplněn také o několik skladeb skupiny Walk Choc Ice, jejíž bývalý frontman Honza Křížek nyní hraje na kytaru a zpívá právě s B.E..