Do finále jde její studium na Vysoké škole zemědělské v Praze, poté se chce opět vrhnout do hudby naplno. Od loňska ale jede turné „Rozkrájím se pro vás“, k němuž vznikl pro někoho „skandální“ plakát. Než tedy dcera zesnulé legendy českého popu Karla Černocha zazpívá na Karlově náměstí v Roudnici, zeptali jsme se jí:

Plakát k turné „Rozkrájím se pro vás“, na němž jste nahá a naporcovaná jako kravka - a o němž první informoval Deník - vzbudil ohlas. Chytil se tak i bulvár „na udičku“?
Chcete-li to tak brát, proč ne? Ale náš záměr byl nafotit opět něco netradičního a trochu zazlobit obecně, ne jen kvůli bulváru. Někoho to pohoršilo, někoho pobavilo, někdo byl doslova nadšený. Ta fotka má v sobě ještě větší hloubku, než si myslíte. Jak ze zemědělského hlediska, tak i toho mediálního.
Evidentně se stačí u nás svléct a hned jste na titulku, začne se o vás mluvit. To je povrchnost, nemyslíte? Ale už nikoho nezajímá, co a jak děláte. To mi příšerně vadí. Stačí mocný titulek a fotka a nová bezpohlavní hvězdička, která během pár chvil pohasne, je na světě! (smutně)

Už vám ale někdy bulvár i ublížil, či vás naštval? Napsal něco, na co byste ráda zapomněla, nebo přímo lhal?
Pro mě bulvár někdy hraničí s hnusným hyenismem a věřím, že boží mlýny melou. Další příšernou skutečností je, že to lidi hltají a nebo jsou po tom lační, a bulvár je jen krmí.

O Velikonocích jste vystoupila na TV benefici Pomozte dětem. Ta písnička byla pěkně odvázaná a energická, skoro bych neřekl, že je z vašeho prvního CD, které je spíš tanečnější… Byla to novinka?
Nebyla, je z mé desky Small Monstrosities (Championship Records 2007). A dokonce hned ta první – Crazy Horses.

Končíte pražskou VŠ, o čem je vaše „diplomka“? A nebude to poté dilema – zda dál zpívat, či se živit oborem a nechat si muziku pro radost?
Já bych to moc nedramatizovala… Jsou jiná dilemata, která mě trápí, toto jistě ne. Diplomka je na téma sledování hladiny progesteronu v mléce u dojnic po otelení. Je to dost srozumitelné?

Vaše první deska pod dohledem Romana Holého vyšla před třemi roky. Už vzniká nová?
Až dokončím školu, vrhnu se na muziku - a to z gruntu!
Po deset let, co jsem začala s Black Milk, jsem vždy k muzice ještě i studovala – a nemohla se jí věnovat naplno. Tak teď to zkusím. Navíc si za ten čas potřebuji trošku odfrknout a načerpat energii a inspiraci na další projekt.

Věříte na osud? Lze tak nazvat to, že jste potkala skvělého muzikanta Romana Holého?
Přiznávám – za poslední dobu přestávám věřit na náhody, někdy spíše víc na ten osud. A Romka jsem asi měla potkat. Jen to, že se z nás stali přátelé, kteří spolupracují, je tak trochu naše zásluha.

Na tatínkových písničkách jste vyrůstala. Která byla tou úplně první, jež se vám vybaví?
To je přeci jasné… Večerníček! „Dříve než vám klesnou víčka těsně před spaním, uvidíte Večerníčka jak se uklání…“ To je tak krásný!

Taky rád vzpomínám, i když už je to tak dávno. Ale které písničky od vás určitě Roudnice uslyší? A představíte zde i nějakou čerstvou novinku?
Novinek máme několik, je to náš nový kytarista, ostravský zabiják Rudy Horvát. A pár nových písniček taky máme, tak aspoň vyzkoušíme, zda na lidi fungují…

Roudnický Koncert za lepší budoucnost, na němž v pátek 23. dubna vystoupíte, nebude úplně obvyklá akce. Bude to poprvé, co stanete na jednom pódiu s Bárou Basikovou i Monikou Bagárovou?
Ano, určitě to bude poprvé. S Barunkou jsme se už potkali několikrát na koncertních představeních Jesus Christ Superstar. S Monikou pak v Brně na koncertě brněnského big bandu B-Side Band. Takhle dohromady za jeden večer ale zazpíváme poprvé.

Jste Rak stejně jako já. Jak se to u vás projevuje, také máte stále na vše dost času?
Nesmíte zapomenout, že Rak muž a Rak žena je trochu rozdíl… Jak to tak v okolí pozoruji, račice jsou „cíti“ (= citlivky). Já jsem taky taková. Srdce na dlani, tíhnoucí k rodině. Hodná, blbá (smích)