Již zítra 13.4. v domě kultury vystoupí Tonya Graves s The New Orchestra of Dreams. Koncert začne v 19.30 hodin, vstupné je 180 korun v předprodeji a 220 korun na místě.

Tonya Graves – Američanka v Praze. Vyrůstala v Peekskillu a studovala divadelní a hudební herectví v New Yorku. Jednoho dne přijela na 14 dní na dovolenou do Prahy a hned třetí den ji někdo pozval do kapely. To se stalo před patnácti lety. Od té doby se zpěvačka Tonya Graves zabydluje na české hudební scéně a dnes je její neoddělitelnou součástí.

Posuďte sami: 1995 – 1996 Luboš Andršt Blues Band, 1996 – 1999 Liquid Harmony, 1998 – 2000 Tonny Blues Band, od 2000 Monkey Business, 2003 Tonya Graves & Her Rhytm Desperados. Umí blues i swing, umí rock, pop i funk.

A ještě má jednu nepřeslechnutelnou výhodu: umí skvěle anglicky. Se zmíněnými kapelami už získala řadu nominací v cenách Akademie populární hudby a některé z nich dokonce proměnily v Anděly.

Její diskografie je už takřka nepřehledná. Zahrála si i v několika filmech. Např. „Iguo Igua“ (2003) nebo „Obsluhoval jsem anglického krále“ (2006, role habešského císaře). V poslední době našla novou polohu: propůjčuje svůj um a exotický šarm velkokapelovému projektu Štěpána Smetáčka The New Orchestra of Dreams. Vzniklo tak oboustranně prospěšné spojení.

Štěpán Smetáček hrál na bicí například s kapelami Řetěz, Arakain, s Alešem Brichtou, Milošem Dodo Doležalem, Guy Man Dudem a Barry Sparksem, natočil čtyři alba s kapelou Wanastovi vjecy, točil a hrál i s Druhou trávou Roberta Křesťana, s Die El. Eleffant!?, s Lucií odjel turné Pohyby, dlouho vedl kapelu Lenky Dusilové a „za jejími zády“ už také koncertoval v městské knihovně v našem rebelujícím cyklu.

Svým jazzrockovým skorobigbandem si splnil svůj dlouholetý sen. Ten Tonyu doprovází jak v úpravách titulů z pera nejrůznějších jazzových či rockových velikánů, tak i v nových kompozicích Smetáčkových. Plný zvuk, plný hlas a strhující rytmus, to si nenechme ujít.