„Je to pro nás velká výzva a zároveň úspěch. Vždy jsme stáli o to, být blízko fanouškům a teď se to naplnilo. Turné bude o 12 koncertech a moc se na to těšíme,“ vzkazují publiku Fate Magazine.

Na litoměřickém Vinobraní, resp. na 1. ročníku s ním úzce souvisejícího Ostrovního festivalu, kde byli Chinaski v sobotu spolu s Migem 21 a Support Lesbiens hlavními hvězdami, ovšem Michal Malátný, zpěvák a kytarista Chinaski, prozradil o plánech své kapely více.

V dohledné době vás čeká zajímavý koncert a neobvyklý křest. Můžete o něm prozradit více?
Naši kamarádi z kapely No Name vydávají svoji „Bestofku“ a na tomto výběru hitů je jako bonus naše společná zcela nová píseň Na na naa.

Prozradíte, o čem je?
Je to píseň o tom, jak já jedu za Igorem (Timkem, zpěvákem slovenských No Name – poznámka autora) do Košic vlakem a on jede za mnou do Prahy vlakem – taková československá píseň.

Proto vlakový křest na trase Košice – Praha? V rychlíku Košičan na jeho pravidelné lince?
Ano, pokřtíme ji ve vlaku. Už 8. října z Košic vyráží vlak, ve kterém bude i konferenční vagon. A do něj mohou na náš koncert přijít lidé, kteří vlakem pojedou. Budou tam i novináři a my tam album No Name pokřtíme. Moc se na to těšíme.

Jak ta písnička vznikla? Asi není tak úplně obvyklé, že se dvě kapely dají dohromady pro natočení songu.
My se Slováky spolupracujeme dlouho, už asi patnáct let. Měli jsme takový nápad udělat československou desku, z toho sešlo, ale No Name vymysleli píseň, tak jsme ji udělali a myslím, že je docela pěkná. Není to tedy tak, že bychom si najednou vymysleli, že uděláme československou píseň, ale je to výsledek naší dlouholeté spolupráce.

A kamarádství?
Ano.

V následné době vás čeká asi dvouměsíční turné, takzvaný Klubový speciál a pak si dáte delší pauzu k přípravě na novou desku. Jak přesně máte vše vymyšlené?
Turné jedeme říjen listopad, je to dvanáct koncertů a chceme se vrátit na místa, kde jsme dlouho nehráli. Jsou tam kluby i menší kulturáky.
Moc se na to těšíme, protože jsme vyslyšeli přání našich fanoušků, abychom zase hráli ty starší písně, které jsme dlouho nehráli.
Víc než dvě třetiny playlisttu tedy tvoří skladby, které od nás skutečně dlouho diváci neslyšeli, které jsem se teď doma musel učit.
Takže zpátky do klubů – proč ne!?

A ta přestávka bude čistě na přípravu nové desky?
Ta pauza bude proto, že jsme letos hodně hráli. Za letošní rok to bude více než sto koncertů, což je už opravdu hodně. Na podzim 2010 chceme vydat nové CD a po něm bude následovat velké turné, takže si před tím chceme dát oddych. Myslím, že to bude dobré pro nás i pro posluchače.