Přes světla reflektorů, přes davy na pražské show, ale ještě spíš v zákulisí působí jako obyčejná čtrnáctiletá slečna v neobyčejné roli. Je to tak, nebo je to šikovný tah producentů a dalších lidí okolo?

Zeptat se stejně fanoušků z autogramiád – od předškolaček po puberťačky a pár mamin, trpělivě čekajících na podpis – byla by odpověď jasná. Je to jejich hvězdička. Jednou by i rády byly u toho, když vizážistka Ewu líčí a domlouvá si s ní mejdan.

„Ale mě je teprve čtrnáct,“ namítá zpěvačka. „Neboj, něco s tím uděláme,“ slyší. Ale u toho můžou být fanynky asi jen díky dokumentu z CD/DVD, pojmenovaného po Ewině loňském turné.

„Blížit se ke hvězdám je docela makačka,“ dozvídá se divák, přijme-li pozvání „tam, kam ho za zpěvačkou normálně nikdo nepustí“. Ale mluví-li Ewa o „dvou hodinách stresu“ – myslí tím večerní koncert?

V písni Blíž ke hvězdám se na houpačce vznáší nad kapelou z pánů a dámy možná o 10 let starších. Jeli s ní jen turné a doprovodili ji v Kongresovém centru Praha, kde vznikl záznam pro DVD, nebo ji doprovodí i v Litoměřicích? A co ta houpačka – vejde se na jeviště DK? Uvidíme, uslyšíme…

Kytara hraje sólo, zpěvačka v zákulisí mění vizáž. Ještě dočísnout, nasadit mikrofon a za chvíli už stojí před publikem v černém kostýmu – masce kočky. „Tak pojďme spolu bloudit po střechách,“ vábí, šplhaje po síti. Ač kapela přitvrdí, maska dává příběhu muzikálový nádech. „Kdo mě zná, ten chodí po špičkách!“

Je asi zbytečné popsat vše. Působivá je scéna při rozsvícených svících/plápolajícím ohni. A hrané není, když se dívka v bílém rychle vrací do zákulisí pro port k mikrofonu. Ještě upevnit pod šaty a jedeme…

Koncert Ewy Farne je asi víc divadlo, než show kohokoli z našeho šoubyznysu. Hity nešetří, i na Měls mě vůbec rád, Ticho, Boží mlýny či Lalalaj na koncertě (i ve formě videoklipů, celkem jich je tu 6) dojde. A taky třeba na Případ ztracenej (Šedivou myš) z Ošklivky Katky.

Stylizací Ewa trochu připomíná největší českou hvězdu německého rocku. Ne Karla Gotta – koho to proboha napadlo? Myslím Martu Jandovou, dceru slavného Petra, zpěvačku z Die Happy. Inu, je se od koho učit…

Koncert Ewy Farne začíná v DK Litoměřice ve čtvrtek v 19 hodin. O vstupenky je dle sdělení pořadatele velký zájem. „Upozorňujeme všechny, kteří mají zájem koncert navštívit, aby si včas zajistili vstupenky. K dispozici je jich již pouze posledních 50 - 70,“ informuje David Ženkl, produkční litoměřického domu kultury.