Do soutěže bylo zasláno 176 prací od 53 autorů. Nejlepší z nich vybrala porota složená z profesionálních fotografů, fotoreportérů a zástupců vyhlašovatelů akce. „V kulturním domě bude vystaveno zhruba pětatřicet prací,“ informoval ředitel Centra turistického ruchu Litoměřice Kamil Soukup. S kvalitou snímků byla porota nadmíru spokojena. „Byl jsem mile překvapen, kolik a v jaké kvalitě jich bylo do soutěže přihlášeno, a to nejen v kategorii profesionálů, ale i v kategorii mladých lidí do 26 let a amatérů,“ zhodnotil předseda poroty Petr Hermann.

Zároveň s vyhlášením fotografické soutěže bude oznámeno i jméno vítězů literární soutěže, kterou organizátoři pojmenovali „Máchovou stopou“.
„Litoměřice jsou úzce spjaty se jménem Karla Hynka Máchy. Předpokládali jsme, že se do soutěže zapojí mladí tvůrci, kteří by se mohli vydat v jeho šlépějích,“ odůvodnila zvolené téma Eva Filandrová, předsedkyně poroty, která ve dvou kategoriích hodnotila jedenáct prací zaslaných studenty z celého Ústeckého kraje.

Fotografická i literární soutěž jsou doprovodnými akcemi konference cestovního ruchu Stop and Stay, která se koná 26. a 27. března v litoměřickém domě kultury. (eva)