Pro rok 2008 jsou vyhlášena témata – Pohled z okna, generace, problém. Fotografie do soutěže lze zasílat po celý listopad. Každý účastník může do soutěže zaslat max. 3 fotografie na uvedená témata, přičemž nezáleží, na jaké téma ta která fotografie bude zaměřena. Fotografovat je možné libovolným fotoaparátem digitálním i klasickým.

Fotografie může být černobílá, barevná, matná, lesklá. Minimální velikost fotografie je 15x21 cm, maximální 20x30 cm. Fotografie se zasílají pouze ve fyzické podobě, ne v elektronické. V případě, že bude fotografováno digitálním fotoaparátem, je nutné vytisknout fotografie na fotografický papír.

Fotografie budou hodnoceny odbornou porotou složenou z pedagogů, fotografů profesionálů, umělců i výtvarníků. Hlavní cenou soutěže je pro vítěze přenosný DVD přehrávač v ceně 5 000 Kč dle vlastního výběru. Další cenu obdrží výherce nominovaný veřejností.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na vernisáži, která se uskuteční 10. prosince 2008 od 17 hodin v prostorách občanského sdružení Klika 1, Velká Dominikánská 36, Litoměřice. Výstava fotografií potrvá do ledna 2009.

Podrobné informace pro účastníky soutěže najdete na internetových stránkách www.klika.cz.