Američtí Pro–Pain, to je pojem na světové HC scéně. Kapela nikdy neodpočívá a rozdává radost a energii svým fanouškům po celém světě. V srpnu Pro–Pain vydávají nové album No End In Sight a opět přijíždějí do ČR výdej novinky podpořit. Je jenom několik kapel na světě, které dokáží nekompromisně lpět na svém a drtit své okolí tvrdým nářezem. Americká legenda již více než 15 let nekompromisně drtí své fanoušky svým nemilosrdným nářezem. Pamětníci si jistě vzpomenou na jejich skvělé vyprodané koncerty v Praze společně s Life Of Agony či The Spudmonsters.

Tvrdá, agresivní, ale jinak hudební tvorba se sociálním či společenským podtextem, to je tvorba Pro–Pain. Již svým prvním albem The Full Taste of Freedom (1992) se rázem proslavili jako čelní představitelé americké HC metal scény. Okamžitě si získali fanoušky po celém světě a pravidelně vyprodávali svá koncertní vystoupení. Kapela byla založena v New Yorku baskytaristou Gary Meskilem (ex-Crumbsuckers). Již od začátku se stala miláčkem rockových médií jako například MTV Headbangers Ball, Rock Hard, Hard Rock Radio atd. V roce 2004 se Pro–Pain opět objevili na MTV v pravidelné rotaci s videoklipem ke skladbě Can You Feel It.

Kapela za svou kariéru prodala více než milion alb po celém světě. Aktuální, již jedenácté album No End In Sight, opět přináší nekompromisní HC smršť a hostují na něm hvězdy světové metalové scény (Rob Barrett z Cannibal Corpse nebo Stephan Weidner z Bohse Onkelz).