Georg Böhm, Johann Sebastian Bach, Johannes Brahms, Mieczysław Surzyński, Olivier Messiaen a Marcel Dupré jsou hudební skladatelé, jejichž díla Yamamoto v Litoměřicích zahraje.

Japonka se narodila v Osace a studovala u Keiko Inoue na Kobe-College v Japonsku. Ve studiu pokračovala ve Freiburgu a Stuttgartu v Německu a ve francouzském Strasbourgu. Jejími učiteli byli Zsigmond Szathmáry, Christoph Bossert, Jon Laukvik a Christophe Mantoux.

S vyznamenáním absolvovala v roce 2001 své umělecké vzdělávání ve třídě Zsigmonda Szathmáryve ve Freiburgu a v roce 2005 ve třídě Jona Laukvika ve Stuttgartu v oboru sólové varhany. Kromě toho se zúčastnila mistrovských kurzů u Oliviera Latry, Lorenza Ghielmi, Tierry Escaicha a dalších. Získala 3. cenu v 1. mezinárodní varhanní soutěži „Orgelstadt-Landsberg“.

Maki Yamamoto koncertovala v mnoha japonských městech, v Německu, Polsku a Rakousku. Nahrávala pro bavorský a vídeňský rozhlas. Od dubna 2006 je varhanicí koncertní síně Ryutopia v Niigatě v Japonsku, kde sama hraje, organizuje varhanní koncerty a také vyučuje. Zasazuje se tak o rozšíření a popularizaci varhanní hudby v Japonsku.