Velké plus si organizátoři zaslouží zejména za to, že na obou hlavních pódiích byl dodržen časový harmonogram a kapely hrály přesně tak, jak měly. Neprofesionálně si počínali pouze pražští Fourth Face, kteří zvučili 50 minut, čímž by posunuli celý lineup prakticky o hodinu. K tomu ovšem nedošlo, protože kapela Anime Torment, která měla vystoupit po Fourth Face, své vystoupení oželela, čímž se skluz podařilo vymazat. Anime Torment zahráli na úplný konec festivalu a za svůj čin sklidili velice zasloužený potlesk.

Severní vítr odolal jak třicetistupňovému vedru, tak avizovanému krupobití. Na areál dopadlo během dne několik dešťových kapek, které byly velmi příjemné a lidé se před nimi ani neschovávali. Celý festival provázela velmi přátelská a pohodová nálada. „S návštěvností jsme velmi spokojeni, stejně jako s průběhem festivalu,“ řekla Věra Svobodová, jedna z pořadatelek, která také odkryla záměr organizátorů pro příští rok.

„V tomto rozměru už festival neuděláme, je s tím tolik celoročních starostí, že jsme se rozhodli pro změnu. Chtěli bychom do Litoměřic přilákat jednu opravdu velkou hvězdu, která v Česku ještě nehrála, doplnit ji čtyřmi zahraničními kapelami a čtyřmi domácími kapelami. Jestli pro tuto akci zůstane název Severní vítr, v tuto chvíli nemohu říci,“ odtajnila Svobodová, která se svým manželem založila oficiální občanské sdružení, prostřednictvím něhož hodlá pořádat další akce, třeba i benefičního charakteru.

Pochválit je třeba také umístění jednotlivých pódií. Jedno bylo pod širou oblohou, v místech, kde se konají akce Zahrady Čech, druhé pak ve stanu, kde bylo poměrně dusno a muzikanti byli po svých vystoupeních totálně promočení. Nejinak tomu bylo i v případě nejvíce „řádících“ fanoušků. Vůbec největší dusno však bylo v tanečním stanu, kde si na své přišli příznivci housu, techna či drum´n´ bassu. Nebylo to však tím, že by tato scéna praskala ve švech, ale měla jednoduše menší větrací možnosti.

Osmý Severní vítr byl jednoznačně nejlepším ročníkem a je možná i škoda, že teď, kdy zaznamenal velký skok v návštěvnosti, bude radikálně změněna jeho strategie. Ale uvidíme, třeba to bude ku prospěchu věci.