Finálový koncert soutěže Rock Kalich opanovaly kapely z Prahy

Třetí ročník vyhledávací hudební soutěže Rock Kalich 2008 zná svého vítěze. Stala se jím pražská hardcorová parta Crosscheck, která si tak vybojovala právo účasti na sobotním festivalu Severní vítr na výstavišti Zahrada Čech a zářijovém litoměřickém vinobraní.

Finálový koncert začal v sobotu na Střeleckém ostrově v Litoměřicích chvíli po 20 hodině vystoupením jičínské skupiny Killerpanda. Hoši naservírovali několika desítkám přihlížejících zdařile zahraný crossover s nádechem funku a byli jedinou kapelou, na níž ještě zasvítilo zapadající slunce, které dodalo jejich setu velmi příjemnou náladu.

Druhou kapelou v pořadí byli dle úvodního rozlosování pražští Crosscheck, pasovaní již před začátkem finále na favority závěrečného klání. Ve třech semifinálových kolech, která proběhla v Hard Rock Kafé Dynamo, totiž nasbírali od porotců nejvíc bodů. Své ambice také plně potvrdili a jejich řízný a velmi útočný hardcore zvedl ze země téměř všechny návštěvníky finálového večera.

Třetí v pořadí, Crom z Kraslic, hrajicí podle svých internetových stránek metalcore, předvedli solidní výkon hodný finalistů. V tento večer však ani porotu, ani přítomné fanoušky příliš do varu nedostali. Nezklamali, ale ani nepřekvapili.

Na závěr finále přišlo vystoupení pražské kapely Jo–Ann a zde se jednalo o narušení suverenity Crosschecku. Řízné riffy s emotivním zpěvem nechaly všechny na pochybách, zda náhodou neposlouchají nové vítěze.

Do konečného bodového součtu se také velmi zdařilý výkon Jo–Ann promítl a u porotců byl nakonec, co se týče pořadí, stav nerozhodný: Crosscheck – Jo–Ann 2:2. O prvenství Crosschecku tak rozhodl vyšší počet bodů.

Rock Kalich 2008 tak vyvrcholil velmi důstojným večerem a po Ignoranci (nultý ročník), Flattus a Bad Victim poznal dalšího vítěze. Uvidíme, jak Crosscheck přijmou fanoušci na Severním větru a vinobraní, kde Pražáci budou potvrzovat titul vítězů.