„Porota rozhodla, že o jediný bodík pošle do finále rakovnickou Zimu. Její dva členové však v červenci odjíždějí do zahraničí, a finále tak nestihnou. To si proto místo nich zahraje druhá kapela v pořadí, Crom,“ vysvětlil Antonín Němec, hlavní pořadatel soutěže.

Na začátku druhého semifinálového večera se porotci a potažmo i návštěvníci akce dozvěděli, že se z účasti na poslední chvíli omluvila chomutovská kapela X–Left To Die, údajně kvůli zranění jednoho člena souboru. Rozhodování tak mělo být trochu jednodušší.

„Ale nebylo. Obě kapely prezentovaly jinou odnož rocku, v níž však byly velmi kvalitní,“ uvedl Němec.

Rakovnická Zima, hrající již sedmnáct let, se představila s velmi propracovaným alternativním rockem, jemuž nechyběla spousta zvukomalebných nálad, které vytvářela pomocí samplů a kláves.

Kraslický soubor Crom, který doplní ve finále kapelu Jo–Ann, to na druhou stranu vzal hned od začátku pěkně od podlahy a jeho útočný metalcore s melodickými zpěvy se fanouškům velice líbil.

Poslední semifinálový koncert proběhne opět v Hard Rock Kafé Dynamo, a to již tento pátek. O postup si to tentokrát rozdají kapely Crosscheck, Demaja a Satira Regula.