Za dobrým burčákem a zábavou jich přijelo víc než loni. Podle informací pořadatelů se prodalo přes pětadvacet tisíc lístků. Burčák tekl proudem a stánkaři si mnuli ruce nad tržbami. Pár největších pijanů jako každý rok také skončilo v péči zdravotníků.

„Jsme tady poprvé a docela se nám tu líbí. Ochutnali jsme už všechno, a tak se trochu bojím že budu mít ráno hlavu jako kdyby mě trefila kovadlina,“ shrnul pocity mnoha návštěvníků Miroslav Weiss z Ústí nad Labem.

„Přijeli jsme už před polednem a teď se těšíme na průvod. A večer hlavně na Pražský výběr a Kabáty,“ prozradil Václav Fuxa z Ústí nad Labem.
Organizátoři se letos postarali, aby vinobraní nebylo jen o víně a burčáku, ale především o kultuře. Na sedmi pódiích tak vystoupilo ke stovce učinkujících.

Hlavním lákadlem bylo vystoupení teplické kapely Kabát s frontmanem Pepou Vojtkem. Mnoho diváků si však také získalo například vystoupení jazzového mága Jiřího Stivína. Lákadlem Vinobraní Litoměřice 2007 byl také tradiční historický průvod družiny krále Karla IV., který celý program ve 14 hodin odstartoval. Ne vše se však organizátorům povedlo. Umístění pouze jedné pokladny v každé ze vstupních ulic dělalo velké potíže. Několik desítek metrů dlouhé fronty ztrpčovaly návštěvníkům příchod po celé vinobraní. Nedostatek lístků těsně před koncertem kapely Kabát u pokladny v Lidické ulici dokonce zapříčinil i proražení bariéry a pořadatelé museli volat na pomoc i policii.

Další incident, u kterého asistovala policie, se odehrál během vystoupení kapely Gipsy.cz, kdy několik, zřejmě již notně opilých diváků, kapelu počastovalo rasistickými nadávkami, za něž byli za asistence policie vyvedeni od pódia. Jinak republiková ani městská policie nemusela řešit závažnější případy.

Změna umístění hlavního pódia akci také neprospěla. Na obranu pořadatelů z agentury Dream Production MP, kteří na základě výběrového řízení měli letošní vinobraní na starosti, je však třeba uvést, že takto velké pódium nešlo umístit na tradiční místo před radnici a menší kvůli požadavkům kapely Kabát být nemohlo.

„Pódium před radnicí bývalo mnohem lepší. Takhle se tu strašně mačkáme a z mnoha míst není pořádně vidět,“ postěžoval si Jiří Karcl z Litoměřic. Míst pro diváky ubylo a rozmístění stánků, včetně zvukařských, často divákům bránilo ve výhledu na hlavní scénu. Pouze jedna obrazovka také k plnému komfortu nestačila.

Řada stížností se snesla i na malou výšku pódia na dětské scéně. Vystoupení Michala Nesvadby tak měla šanci na vlastní oči vidět jen hrstka dětí v prvních řadách. Ostatní si ho tak pouze smutně vyslechly. Rozpaky u návštěvníků vyvolalo i rozmístění nezakrytých pisoárů. Podle čerstvých ohlasů ale většina lidí považuje Vinobraní Litoměřice 2007 za vydařené.