Jak se rodilo vaše vítězství?
Nejprve jsme ze všech přihlášených byli vybráni mezi 36 nejlepších. Pak jsme vyhráli květnové čtvrtfinále v Netřebicích u Nymburku, poté i semifinále na festivalu Basinfire ve Spáleném Poříčí začátkem července. Minulou sobotu pak přišlo vítězné finále v Olšanech u Šumperku. Našimi soupeři v boji o prvenství byly kapely Annie´s Trip z Brna a Maelström z Plzně.

Co jste vlastně vyhráli?
Je toho opravdu dost: luxusní bicí souprava, elektrická kytara, akustická kytara, natočení videoklipu v hodnotě 100 tisíc korun, nahrávání ve studiu či výrazná sleva na nákup kytarového aparátu.

Jak s cenami naložíte?
Pokusíme se je co nejlépe prodat a tím si zajistit finance na natáčení desky, kterou budeme točit v listopadu.

Co pro vás vítězství v soutěži znamená?
Za naší 14ti letou kariéru už jsme byli ve finále asi šesti soutěží, ale vždy jsme byli nejlépe druzí. Jsme rádi, že konečně slavíme vítězství, a to zrovna v ČRL, která je brána dost prestižně.

Jak probíhaly oslavy?
Necenzurovaný report z akce si mohou fanoušci přečíst na bandzone.cz/existence nebo na našich webových stránkách existence.zde.cz (smích). Stručně řečeno, bylo to moc fajn. Na naší počest v Olšanech uspořádali velký ohňostroj, všichni nám gratulovali a hlavní pořadatel nám na dlouhou cestu přibalil sedmičku slivovice, takže bylo hodně veselo (smích).

Co by vám tento úspěch měl přinést, a co chcete, aby vám přinesl?
Předběžně nám bylo slíbeno několik natáčení do televize, například do pořadu Noc s Andělem a v příštím roce máme přislíbené hraní na největším tuzemském festivalu Masters of Rock. A co chceme my? Nedoprošovat se už po tolika letech možností koncertování. Rádi bychom se dostali do pozice kapely, kterou budou pořadatelé festivalů chtít sami. Věříme proto, že jsme našemu managementu trochu ulehčili práci při složitém domlouvání koncertů.