Od 14 hodin proběhne v lesoparku u skateparku u Labe bitva rytířů „Válka růží 1485“, od 15 hodin na Husově náměstí ve Štětí folkové odpoledne. Vstup na akce budou mít návštěvníci zdarma.

„Přestože má Štětí pohnutou historii, nenajdeme v ní žádný opěrný bod. Pro pořádání takovéto akce to ale nevidím jako překážku,“ říká Radek Kulhánek, vedoucí odboru kultury MÚ ve Štětí.

Bohatý celodenní program zahájí v 10 hodin dobová historická hudba skupiny Elthin, která se zabývá interpretací hudby období gotiky a rané renesance. Dopolední program je složen ze zhruba půlhodinových produkcí.

Své umění předvede kejklíř a žonglér Vítek Procházka, historické tance zatančí Beřkovičtí ze Šebířova a následovat bude pohádkový příběh Žižka u hradu Rábí členů divadla Emmilion. V pravé poledne budou návštěvníci svědky šermířského souboje. Středověký Elthin podruhé vystoupí ve 12.15 hodin a Vítek Procházka ve 12.45 hodin. Mistři kati své humorné vystoupení o věcech bolestivých a neveselých předvedou od 13.15 hodin.

Folkové odpoledne na Husově náměstí otevře v 15 hodin Rosťa Čurda, folkový písničkář z Úštěka se svým hostem. V 15.45 hodin je vystřídá liberecká folková kapela Jen tak a o dvě hodiny později bluegrassová klasika z Plzně, kapela Cop.

V 18.45 hodin vystoupí Alternativa hrající relaxační folk s příměsí toho nejlepšího z ostatních žánrů a ve 20.15 hodin zakončí program Honza Vyčítal spolu s Greenhorns.

Večer nemůže chybět tanec. Na sále kulturního střediska začíná od 21.00 hodin country bál s kapelou Cejch. Vstupné je 50 korun.