Předchozí
1 z 6
Další

Podívejme se nejprve na výsledky malé ankety, kterou Litoměřický deník na svém webu na toto téma v minulých dnech uspořádal. Takto hlasovali čtenáři.

GrafZdroj: Deník 

Marek Poch, Občané pro lepší BudyňskoZdroj: archiv osobnostiMarek Poch, OPLB

Budyňsko trpí silným nedostatkem možností trávení volného času náctiletých. Sportoviště jsou uzavřená, možnosti zájmových aktivit vyjma sportu jsou pro tuto věkovou skupinu nulové. Teenageři nemají s čestnou výjimkou fotbalového klubu a hasičského oddílu jinou možnost trávení volného času než posedávat po zastávkách, případně na náměstí, což vede k problematickým důsledkům. Chceme jim vrátit možnost bez nesmyslných překážek využívat těch několik málo sportovišť, která má Budyňsko k dispozici. Rádi bychom zřídili městský fond pro sociálně znevýhodněné děti a nadané teenagery.

Petr Kindl, KDU-ČSLZdroj: Deník/Jaroslav BalvínPetr Kindl, KDU-ČSL

Tělocvičny jsou v určitých hodinách rezervované pro fotbalový i tenisový klub. Další zájemci si mohou rezervovat hodiny v tělocvičně. Na webových stránkách města je zřízen rezervační systém, kde jsou poskytnuty veškeré informace o provozu tělocvičny. Město každoročně finančně podporuje dětské aktivity tenisového i fotbalového klubu. Za výskytem bezúčelně se bavící mládeže, pokud se někde na nějakou dobu objeví, vidím spíše nedostatečnou kontrolu rodin dětí a dorůstajících. Nabídka města pro sportování dětí a dorostu je dostatečná.

Milena Doušová, Místní hnutí za harmonický rozvoj v BudyniZdroj: archiv osobnostiMilena Doušová, MHNHRM

Ve městě jsme vybudovali v posledním volebním období víceúčelová hřiště a tělocvičnu, která po dlouhé době umožňuje občanům provozovat pohybové aktivity po celý rok. Dále město podporuje středisko volného času, hudební školu a zájmové kroužky, pořádané základní a mateřskou školou. Plánovaný workout bude koncipovaný pro všechny věkové kategorie. Naše strana bude pokračovat ve finanční podpoře sportovních organizací a ve sportovní komisi bude iniciovat zajištění kvalitních vedoucích a trenérů. Udržíme nízké ceny za užívání sportovních a volnočasových zařízení ve městě.

Michal Vogel, SNK- EDZdroj: archiv osobnostiMichal Vogel, SNK-ED

Město podporuje volnočasové aktivity finanční podporou sportovních organizací, střediska volného času, pracoviště hudební ZUŠ. Sportoviště jsou přístupná dle ročního období od 10 do 15 hodin denně včetně víkendů. Nově vybudovaná tělocvična a potom i workoutové hřiště poslouží k vyžití mládeže po celý rok. Naše strana se zaslouží o to, aby nízké ceny za užívání prostor volnočasových aktivit a střediska volného času zůstaly na současné hodnotě. Zároveň zajistíme prostředky na pečlivou údržbu zařízení a jejich bezpečný provoz.

Zdroj: DeníkCo rozhodne volby u vás?
Zapojte se do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku