Předchozí
1 z 14
Další

Vincent StuchlýVincent StuchlýZdroj: archiv osobnostiVincent Stuchlý
student VŠ, Třebenice

Kvůli složité době budou lidé volit spíše osvědčené kandidáty, kteří mají zkušenosti ve správě. U nich je totiž větší šance, že si poradí jak se současnými, tak i nadcházejícími problémy. Jinak u nás v obci si nejsem vědom nějakého konkrétního tématu, které by mohlo volby významně ovlivnit.

Tony VávraTony VávraZdroj: archiv osobnostiTony Vávra
jednatel společnosti, Lovosice

Volby často rozhodují populistická prohlášení a plány, které vypadají až megalomansky a není reálné je takto uskutečnit. To často vede k tomu, že vznikají další a další problémy do budoucích let. Příkladem v Lovosicích může být projekt pivovaru, Sporthotelu nebo Lovo Café.

Martin HrdinaMartin HrdinaZdroj: archiv osobnostiMartin Hrdina
učitel, Litoměřice  

V letošních volbách bude záležet hlavně na tom, jací budou vybrání kandidáti. Každý z nich má určitou osobní historii a je pro něco známý. To bude hlavní, podle čeho se budou lidé rozhodovat.

Naděžda PilnajováNaděžda PilnajováZdroj: archiv osobnostiNaděžda Pilnajová
důchodkyně, Litoměřice  

Důležitým v tématem v našem městě je čistota. Uvítala bych více odpadkových košů, například v parcích. Líbil se mi nápad, že by u laviček byly koše na nedopalky. Jelikož se o Litoměřicích mluví jako o zahradě Čech, mělo by být ve městě více vysázených květin. Dalším tématem je nedostatek parkovacích míst ve městě. To vše by měli vzít voliči v potaz při rozhodování, koho zvolí.

Martin TalpaMartin TalpaZdroj: archiv osobnostiMartin Talpa
marketingový manažer, Skalice 

V naší obci nepozoruji žádné téma, které by mohlo být nosné pro místní volby. Myslím si, že v obci naší velikosti jde o osobní sympatie k dané skupině, která kandiduje.

Jaroslava HermannováJaroslava HermannováZdroj: archiv osobnostiJaroslava Hermannová
důchodkyně, Litoměřice  

Volby rozhodne to, jestli voliči zvolí takové kandidáty, kterým věří. Lidé si akorát musejí dát tu práci a tyto kandidáty vybrat. Důležité je zakroužkovat jen toho, koho opravdu znají a vědí, že je to čestný člověk, který chce pro město něco udělat. Vidím to ale pozitivně, v uplynulých letech se toho v Litoměřicích pro lidi udělalo hodně. Letos je výsledek voleb nejasný z toho důvodu, že jsou tu nově vzniklé politické subjekty. Tím těžší je předvídat, komu dají lidé hlas.

Veronika WeissováVeronika WeissováZdroj: archiv osobnostiVeronika Weissová
plánovač zásobování, Velemín 

Vedení Velemína musí spravovat nejen své území obce, ale stará se i o dalších 12 místních částí, z nichž každou i každého jejich obyvatele jistě trápí něco jiného. S dostavbou dálnice se obec zbavila nejhorší dopravní zátěže, nyní se řeší drobnější nedostatky v infrastruktuře, vodohospodářství, odpady, opravy chátrajících objektů. Zajímavé jistě bude sledovat způsob rekonstrukce výrazného objektu bývalého zájezdního hostince přímo ve Velemíně. Velemínsko je známé množstvím výletních cílů, jejichž obliba s covidovou pandemií a omezením jiné zábavy ještě vzrostla. Víc než dřív tak obyvatele obcí u Milešovky, Lovoše, Borče trápí bezohledné parkování turistů. Současné vedení Velemína nemálo investuje, opravuje, daří se mu získávat dotace, a tak lidé zřejmě přimhouří oko nad tím, jak jsou některé práce vedené a projekty dokončené.

Jan JarmarJan JarmarZdroj: archiv osobnostiJan Jarmar
manažer jakosti, Litoměřice  

Stále aktuální téma je v Litoměřicích stále budoucnost nemocnice, což je hlavně pro rodiny s dětmi i starší spoluobčany závažné a vysoce citlivé téma. Například současné vedení města mělo odlišnou a vysoce komerční představu, než nakonec vyslovilo platné referendum a tento názor mu občané asi nezapomenou. Rovněž dlouhodobě slibované využití geotermální energie, které bylo slibováno, je zatím bez výsledku, což se nyní v očekávaném prudkém zvýšení ceny vytápění a teplé vody může rovněž projevit od skupin obyvatel, kteří jsou na těchto "městských" zdrojích závislí.

Michal NovotnýMichal NovotnýZdroj: archiv osobnostiMichal Novotný
ředitel odboru komunikace, Náčkovice

Přál bych si, aby to byla pro obyvatele srozumitelná vize rozvoje obce. Spíše to ale bude osobnost kandidáta a to, jaké má sympatie voličů. Při jejich získání bude hrát významnou roli i reklama a politická "kampaň".

Dalibor MikulenkaDalibor MikulenkaZdroj: archiv osobnostiDalibor Mikulenka
vinař, Velké Žernoseky

V Žernosekách je rozhodnuto, protože současné zastupitelstvo nemá protikandidáty, čili je jen jedna možnost.

Zdeněk ValušekZdeněk ValušekZdroj: archiv osobnostiZdeněk Valušek
důchodce, Litoměřice  

V letošních volbách by měla být rozhodujícím tématem energetická soběstačnost Litoměřic pomocí geotermálních vrtů. Dalším důležitým tématem je téma úklidu a čistoty Litoměřic. Konkrétním příkladem může být okolí prodejny Penny v ulici Marie Majerové, kde není dostatek odpadkových košů a obaly od různých potravin se pak povalují okolo domů. V této ulici je i problém s parkovacími místy. V prostoru za podzemními popelnicemi je vyasfaltovaný zanedbaný prostor, který se nijak nevyužívá už nejméně 20 let a který by se dal upravit pro parkovací účely.

Vojtěch KrejčíVojtěch KrejčíZdroj: archiv osobnostiVojtěch Krejčí
podnikatel, Lovosice  

Myslím si, že opozice se bude v rámci své kampaně hodně snažit přesvědčit své voliče, aby k volbám šli a ukázali tak současné vládě její nedostatky. To si myslím, že bude ten největší hybatel. Uvidí se, jaká bude tento rok volební účast, v Lovosicích byla vždy velmi nízká. Minulé volby to bylo nějakých 39 %, takže tu byla spousta nevoličů, kteří buď neměli koho volit, nebo volit prostě nešli. Bude tedy důležité, jestli se podaří vzbudit zájem voličů, aby k volbám došli.

Zdroj: DeníkCo rozhodne volby u vás?
Zapojte se do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku. 

Volby. Ilustrační snímek.Ilustrační snímekZdroj: Deník/ Michal FantaZvolíme vedení obcí a senátory

Volby do zastupitelstev obcí, komunální volby, vyhlásil prezident republiky na dny 23. a 24. září 2022. 

Současně proběhne první kolo volby do třetiny Senátu Parlamentu České republiky. A to konkrétně v obvodech 1 - Karlovy Vary, 4 - Most, 7 - Plzeň-město, 10 - Český Krumlov, 13 - Tábor, 16 - Beroun, 19 - Praha 11, 22 - Praha 10, 25 - Praha 6, 28 - Mělník, 31 - Ústí nad Labem34 - Liberec, 37 - Jičín, 40 - Kutná Hora, 43 - Pardubice, 46 - Ústí nad Orlicí, 49 - Blansko, 52 - Jihlava, 55 - Brno-město, 58 - Brno-město, 61 - Olomouc, 64 - Bruntál, 67 - Nový Jičín, 70 - Ostrava-město, 73 - Frýdek-Místek, 76 - Kroměříž, 79 - Hodonín.