Dveře volebních místností se zavřely v sobotu 24. září ve 14 hodin. Poté přišlo na řadu sčítání odevzdaných hlasů.

Sčítání hlasů nejen v obcích Litoměřicka můžete sledovat ZDE.

Starosta Dlažkovic Luboš Týce na archivním snímkuStarosta Dlažkovic Luboš Týce na archivním snímkuZdroj: Deník/Michaela RozsypalováPrvní obec na Litoměřicku má sečteno. Už kolem půl třetí odpoledne měli jasno v Dlažkovicích na Lovosicku. Kandidovala tu jediná partaj, Naše Dlažkovice 2020. Přesně polovina právoplatných voličů v obci potvrdila do nového zastupitelstva její kandidáty v čele s dosavadním starostou, 43letým Lubošem Týcem. Pořadím dalších kandidátů voliči svými preferencemi trochu zamíchali.

Volby, ilustrační foto.
Policie v Ústeckém kraji už stíhá konkrétní osoby kvůli kupování hlasů

Dominující postavení na radnici v Libochovicích potvrdilo sdružení PRO Libochovice, Poplze a Dubany v čele s dosavadním starostou Miroslavem Zůnou. Voliči rozhodli během pátečních a sobotních voleb o tom, že toto sdružení, které od nich získalo skoro 60 procent hlasů, bude mít v novém zastupitelstvu 9 křesel. Tedy dokonce o dvě více, než jak tomu bylo dosud.

Zdroj: DeníkStarosta aktivně nabíhání výsledků v sobotu nesledoval a trávil čas s rodinou. Ale už po 17. hodině mu chodily zprávy o vítězství. Libochovice nejspíš povede dál, i když v tom původně neplánoval pokračovat. Chtěl se naplno věnovat práci v litoměřické nemocnici. „Ale kolegové mě utloukli argumenty. Tak jsem musel slíbit, že když volby dobře dopadnou, budu pokračovat. Moje podmínka je, že to bude už snad naposledy, nechci být starostou do šedesáti,“ řekl Deníku Miroslav Zůna, který hodlal s kolegy později perfektní výsledek oslavit.

Na 2. místě v Libochovicích skončilo hnutí ANO 2011 se skoro 30procentním výsledkem a 4 zastupiteli, na 3. místě pak SNK Evropští demokraté s výsledkem něco přes 10 procent a dvěma zastupiteli.

Pokud potřebujete vědět ještě další podrobnosti ke komunálním volbám a zajímavosti z regionu, začtěte se do speciálu Litoměřického deníku Volby 2022.