Vycházka na PP Radouň 
KDY: Sobota 16. května v 10 hodin 
KDE: Sraz u kostelíka v Radouni u Štětí
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Na tuto sobotu 16. května připravil spolek Launensia vycházku do Přírodní památky Radouň u Štětí. Sraz je naplánovaný na 10 hodin u kostelíka v Radouni. K vidění bude celá řada orchidejí. „Účastníci se na našich pozemcích mohou těšit na pěknou populaci vstavačů vojenských, bradáčků vejčitých, sasanek lesních či zatím nekvetoucích hořců křížatých, případně na další zajímavosti,“ zve spolek, který je základní organizací Českého svazu ochránců přírody. Podle zájmu poté bude možné se přesunout na jiné blízké lokality s výskytem orchidejí.

Házmburk otevřel veřejnosti 
KDY: úterý - neděle 10.00 - 18.00
KDE: hrad Házmburk nad obcí Klapý
ZA KOLIK: 20 - 260 Kč

Zřícenina gotického hradu Házmburk na Litoměřicku vytváří spolu s nejvyšší horou Českého středohoří Milešovkou nezaměnitelnou kulisu dolního Poohří. Dvě charakteristické majestátní věže patří k nepřehlédnutelným dominantám krajiny. Hrad Házmburk je pro návštěvníky otevřen od 11. května. Při prohlídce j nutné dodržovat bezpečnostní pokyny, které jsou umístěny u vstupu.

Kino Máj v Litoměřicích už promítá 
KDY: každý den
KDE: Kino Máj Litoměřice
ZA KOLIK:

Litoměřické kino otevřelo tento týden svůj sál. Do neděle nabídne snímky Bloodshoot, V síti, Frčíme nebo Chlap na střídačku. Program najdete na webu www.mkz-ltm.cz/kino/program/

Ústecká zoo funguje a hlásí nové zvířecí přírůstky 
KDY: denně od 9 do 18 hodin
KDE: Zoo v Ústí nad Labem
ZA KOLIK: 60 - 120 Kč

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem má od začátku května opět otevřeno. Takže pokud nevíte jak strávit den, můžete navštívit zvířata a zjistit, kde jsou nové přírůstky. Otevřeno je od 9.00 do 18.00 hodin. Pro návštěvu je nutné si předem zakoupit vstupenku na webových stránkách www.vstupenkyusti.cz.