Mostná hora
KDY: Celoročně
KDE: Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Mostnou horu (272 m n. m.), neboli Mostku, najdete na severním okraji Litoměřic. Už v roce 1910 tady stála dvacetimetrová kamenná rozhledna s výletní restaurací.Z věže je, i přes malou nadmořskou výšku, pěkný výhled na celé Polabí, vrcholky Českého středohoří a horu Říp. K rozhledně můžete dojet i autem, z ulice Fillova v Litoměřicích odbočíte na úzkou asfaltovou silnici vedoucí lesem. Místo je však za slunečného dne vhodnější pro pěknou nenáročnou procházku.

Kalvárie
KDY: Celoročně
KDE: Velké Žernoseky
ZA KOLIK: Zdarma

Kalvárie (239 m n. m.) je částí polabského masivu České brány (Porta Bohemica) na pravém břehu Labe se třemi kříži na vrcholu. Díky erozní činnosti Labe zde na povrch vystupují prvohorní horniny. V přírodní rezervaci Kalvárie jsou nejvýznamnější partie prudkých skalnatých svahů s výskytem suchomilných společenstev skalních stepí. Najdeme zde ohroženou ještěrku zelenou nebo křivatec český, rozkvétající brzy na jaře. Přístup od obce Velké Žernoseky nebo Libochovany (turisticky značené cesty).

Román Hezčí svět od Báry Šťastné
TIP NA KNIHU
KDE: www.albatrosmedia.cz
ZA KOLIK: 279 Kč

Hezčí svět je méně humoristický román Báry Šťastné. „Knihu jsem otevřela odpoledne, dočetla ve dvě noci. Překvapuje, otvírá, písmenka nádherně tečou a postavy jsem si uměla představit, oživly. Pro mě to je bestseller roku 2020,“ chválí čtenářka Ilona román Albatrosu /Motta. Kniha Hezčí svět je k mání na internetu za cca 300 korun. Barbora Šťastná vystudovala scénáristiku na FAMU a pracovala jako novinářka. Nyní je editorkou Paměti národa.

Jan Vojáček: umění být zdráv
TIP NA KNIHU
KDE: www.albatrosmedia.cz
ZA KOLIK: 279 Kč

Vše je propojené: Jak se chovat k vlastnímu tělu a předcházet nemocem? Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu? Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Umění být zdráv může ovládnout kdokoli – zjistěte, jak na to!

Fit i bez fitka
TIP NA KNIHU
KDE: www.albatrosmedia.cz
ZA KOLIK: 319 Kč

Nesportujte – hýbejte se! O smysluplném pohybu podle Miloše a Dany Škorpilových. K tomu, abyste se dostali do kondice, nepotřebujete zafuněnou posilovnu. Guru českého běhu Miloš Škorpil pro vás ve spolupráci se svou ženou Danou připravil srozumitelný návod na zlepšení fyzičky a budování síly v domácích podmínkách. Jak si rozvrhnout trénink a vyzrát na regeneraci? Co všechno můžete ke cvičení použít? A jak zlepšit svou běžeckou techniku? S racionálním přístupem k pohybu nakopnete svoje výkony a vaše tělo omládne o celé roky!

Shakes and Fidget
TIP NA HRU ONLINE
KDE: www.sfgame.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Shakes & Fidget – The Game je webová MMORPG a mobilní hra na motivy stejnojmenného komiksu od německého vývojářského studia Playa Games. Vyberte si rasu – je vám sympatičtější elf, démon, ork, gnóm, trpaslík nebo zůstanete u člověka? Stát se můžete průzkumníkem, kouzelníkem, nájemným vrahem, druidem, válečníkem nebo třeba lovcem démonů. Se svými přáteli můžete vytvořit také vlastní cech a bojovat společně. Hra je zcela zdarma a bez reklam.