Venkovské trhy v Zahradě Čech
KDY: Sobota 6. června a neděle 7. června
KDE: Zahrada Čech, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Na Zahradě Čech v Litoměřicích se tento víkend opět uskuteční oblíbené Venkovské trhy. V rámci trhů láká Zahrada Čech vždy také na Piknikový den.
„Po předchozí domluvě pro vás rádi přichystáme piknikový koš plný dobrot spolu s dekou. Na výstavišti plném zeleně si můžete najít klidné místo a užít si slunečný den s vínem, obloženým prkénkem, ovocem, zeleninou i olivami,“ lákají organizátoři. V případě zájmu je možné piknikový koš objednat na telefonu 739 602 211. Piknikový koš pro dvě osoby obsahuje 1 lahev vína, 0,75 l vody, obložené prkénko s pršutem, sýrem a zeleninou, pečivo, olivy a ovoce. Cena je 600 korun plus vratná záloha 100 korun na koš a deku. Piknikový koš je nutno objednat vždy předem do čtvrtka.
Venkovské trhy se konají ještě o víkendu 20. – 21. června a 4. – 5. července, vždy mezi 8. a 15. hodinou, piknik začíná od 9 hodin. Na trzích je k sehnání čerstvé ovoce a zelenina, mléčné výrobky, uzeniny, maso, domácí marmelády, pečivo nebo sadby květin a bylinek.

Pražské jaro 2020
KDY: Pátek 5. června od 9 do 16 hodin
KDE: Podloubí litoměřické radnice
ZA KOLIK: Zdarma

V podloubí litoměřické radnice se uskuteční jednodenní fotografická výstava Pražské jaro 2020. Na výstavu zve v pátek 5. června fotograf Petr Hermann, který se podílí na pořádání fotografických výstav v Litoměřicích. Tématy, která ho baví, jsou krajina, příroda, ale i město Litoměřice. Výstava bude k vidění od 9 do 16 hodin.

Dětský les 
KDY: Sobota 6. června od 14 hodin
KDE: Stračí, Štětí
ZA KOLIK: 20 Kč

Svůj den oslaví děti ve Stračí o týden později. V sobotu 6. června se chystá Dětský les, procházka lesem s plněním úkolů a soutěžemi o ceny. Sraz účastníků je od 14 do 16 hodin ve Stračí na hřišti. Po zápisu obdrží hrací kartu a vyrazí na trať. Občerstvení bude zajištěno. Později večer se pak skupinky maximálně po 5 osobách mohou vydat na pochod strašidelným lesem. Zápis účastníků proběhne od 21 do 21.30 opět na hřišti. Startovné je 20 korun.

Hudební zastavení s harfou
KDY: Neděle 7. června od 14 hodin
KDE: Zámek Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: 10 Kč

Na Zámku Roudnice nad Labem proběhne koncert harfistky Kataríny Ševčíkové. Zpříjemněte si nedělní odpoledne. Vstupné je 10 korun.