Kalvárie Tři kříže
KDY: Kdykoliv
KDE: Velké Žernoseky
ZA KOLIK: Zdarma

Nedaleko od obce Velké Žernoseky se vypíná skalnatý ostroh Kalvárie. Na samotném vrcholu kopce stojí tři kříže, pro toto místo se vžil název Tříkřížový vrch. První záznamy o dřevěných křížích pochází z roku 1587. Historie tohoto místa je ovšem daleko starší, protože se zde nacházejí pozůstatky opevněného pravěkého hradiště z mladší doby bronzové. Jeho úkolem bylo kontrolovat obchodní cestu.

Prohlédněte si výstavu fotografií
KDY: Kdykoliv
KDE: Nemocnice, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Spolek Dobro-volně sdružuje osoby s dobrým srdcem, které věnují svůj volný čas bez nároku na finanční odměnu pro dobro druhých lidí. Přijďte se podívat na výstavu fotografií Věry Andrtové, která se snažila na snímcích zachytit, jakou roli hrají dobrovolníci v životních příbězích. Výstave se jmenuje „Jak se dobro - volá, tak se - mysl ozývá."

Jděte si zaplavat do bazénu
Tip na sport

Pokud máte rádi plavání, můžete navštívit bazén v Lovosicích. Rozpis provozní doby pro veřejnost najdete na adrese www.tslovosice.cz/bazen-sauna. V pátek je bazén veřejnosti otevřen od 12 do 17 hodin, v sobotu od 11 do 18 hodin. Dospělí zaplatí za hodinu 50 korun, děti a důchodci polovinu. Dospělí pořídí permanentku na 10 vstupů za 450 korun.

Animovaný film Příšerka v Paříži pobaví děti
KDY: Neděle 9. ledna od 10:30
KDE: Lovo Café, Lovosice
ZA KOLIK: Zdarma

Lovo Café zve na promítání animovaného filmu Příšerka v Paříži. Paříž roku 1910. Městem vládne panika. Hladina vody je čím dál vyšší a příšera je na útěku! Začátkem roku 1910 čelila Paříž katastrofálním záplavám, které způsobila rozlitá Seina. Řeka kulminovala osm metrů nad svou obvyklou hladinou, a možná proto už si dnes nikdo nepamatuje, že se tehdy město také třáslo hrůzou z šestinohé příšery, která řádila v jeho ulicích. A jen málokdo by si tyto události spojil s hudebním fenoménem, který se zrodil v jednom místním šantánu. Rozruch ve městě působí děsivý tvor, který je na útěku. V patách je mu hrozivý komisař Maynott se svými muži. Příšerka naštěstí najde útočiště v pěveckém kabaretu po boku místní hvězdy, krásné a srdečné Lucille. Ta se společně s výstředním vědcem a jeho vznětlivou opicí snaží neškodnou příšerku zachránit.

Sváťovo divadlo míří do Roudnice
KDY: Neděle 9. ledna od 10 hodin
KDE: Kulturní dům Říp, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: 70 korun na místě, předprodej 50 korun

Dětmi oblíbené Sváťovo divadlo míří do Roudnice nad Labem. Tentokrát přiveze pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků. Představení začíná v 10 hodin.