Exotické trhy na tržnici
KDY: Sobota 4. června od 10 hodin
KDE: Tržnice Felixe Holzmanna, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Sobotní dopoledne bude v Litoměřicích patřit exotickému trhu. Přijďte na tržnici Felixe Holzmanna ochutnat skvělé tropické ovoce, které pro vás pěstují drobní ugandští farmáři. Vše je tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez přidání chemie.

Lodí po Labi
KDY: pátek 3. až neděle 5. června
KDE: Florentina Boat, Přístaviště Litoměřice
Fascinující plavba po Labi mimo vyšlapané cesty z Litoměřické památkové rezervace podél vinic Bránou Čech do Žernoseckého jezera s nocováním v přístavišti Velké Žernoseky. Více informací naleznete na www.florentina-boat.cz

Chinaski: Každej ví kulový
KDY: Pátek 3. června od 17:30
KDE: Kino Máj, Litoměřice
ZA KOLIK: 140 korun

Litoměřické kino Máj láká na snímek o hudební skupině Chinaski. Nebývale otevřený dokument Chinaski: Každej ví kulový ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů, byly také deprese, hádky, rozpady přátelství nebo nutnost vyrovnat se se smrtí kapelníka Pavla Grohmana. Režie časosběrného dokumentu, který vznikal pět let, se ujal režisér Pavel Bohoněk. Hlavní aktéři Michal Malátný a František Táborský před divákem nic netají a bez obalu popisují své tehdejší pocity a rozhodnutí. Velký prostor dostali i bývalí členové Petr Rajchert, Adam Stivín, bratři Škochové, Marpo nebo Petr Kužvart. Cenné svědectví přinášejí bývalí a současní manažeři Milan Pešík, Hana Petřinová, Marcel Vyšín z Universal Music nebo Ladislav Vajdička z BrainZone.

Think Pink v Litoměřicích
KDY: Pátek 3. června od 22 hodin
KDE: Shaker bar, Litoměřice

Litoměřický Shaker bar láká na zajímavou akci Think Pink. Doporučené oblečení je růžové. Lidé, kteří přijdou v růžovém, soutěží o TOP oblek. Vítěz dostane dva tisíce korun.

Pouť na zahradě Čech pobaví
KDY: Sobota 4. června 10:00 až neděle 5. června 17:00
KDE: Zahrada Čech, Litoměřice
ZA KOLIK: 100 korun

Součástí oblíbeného Gastro Food Festivalu je pouť. Konat se bude v areálu výstaviště a čekají na vás tradiční i moderní atrakce. Pobavíte se na centrifuze, u střelnic, na kolotočích, houpačkách nebo skákacích hradech. Otevírací doba: sobota 10 - 20 hodin, neděle 10 - 17 hodin

Litoměřický hrozen nejen pro vinaře
KDY: Sobota 4. června od 10 hodin  
KDE: Hrad, Litoměřice
ZA KOLIK: 100 korun

Navštivte jubilejní 10. Ročník prezentační, prodejní a soutěžní výstavy vín z Čech a Moravy. Víno k Litoměřicím neodmyslitelně patří. Zmínku o zdejších vinicích obsahuje už zakládací listina kapituly litoměřické z roku 1057. Velkého rozmachu vinařství dosáhlo za vlády Karla IV., který na dobu 10 let osvobodil vinaře zakládající vinice od daní a poplatků. Po uplynutí této doby povinně odevzdávali každý desátý sud vína do litoměřického hradu.

Gastro Food Festival
KDY: Sobota 4. června 10:00 až neděle 5. června 17:00
KDE: Zahrada Čech, Litoměřice
ZA KOLIK: 100 korun

Dva dny vysoké gastronomie, delikátních chutí i vůní a důmyslně sladěných pokrmů, takový bude letošní Gastro Food Festival.

Festival pro všechny gurmány a milovníky dobrého tradičního i netradičního jídla a pití, jediný svého druhu na Severu Čech. Pro návštěvníky je připraveno dobré jídlo a pití, klasická i netradiční gastronomie, zahraniční speciality, živé show věhlasných šéfkuchařů a další bohatý sobotní a nedělní program.

Meditace s varhanní hudbou
KDY: Pátek 3. června od 17:15 hodin
KDE: Kostel svatého Václava, Lovosice
ZA KOLIK: dobrovolné vstupné

Přijďte zklidnit mysl, odpočinout si od každodenních starostí, zamyslet se nad svým konáním a hledáním smyslu života.