Hrad láká na novou výstavu
KDY: Pátek 2. září od 17 hodin
KDE: Hrad, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Litoměřický hrad zve na novou výstavu. Jmenuje se Doteky kontemplace a prohlédnout si můžete fotografie Jana Brodského. Tentokrát se soustředil na pouštní kláštery v Egyptě.

Jarmark politických stran
KDY: Sobota 3. září od 8 hodin
KDE: Tržnice Felixe Holzmanna, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Na Tržnici Felixe Holzmanna se sejdou zástupci uskupení, která se připravují do komunálních voleb v Litoměřicích. Přijďte si popovídat s jednotlivými kandidáty nebo si jen tak užít dopoledne. Připravený bude i kulturní program a další zábava.

Slavnosti pastvin v roce 2021.
FOTO: Po roce znovu. Hlinná hostí v sobotu Slavnosti pastvin

Litoměřice hostí fotbalový turnajKDY: Neděle 4. září od 8:30 do 14:30KDE: Stadion FK Litoměřicko – U Stadionu 1980/2, LitoměřiceZA KOLIK: pro fanoušky zdarma

FK Litoměřicko pořádá fotbalový turnaj Ban Art Cup U11. Turnaj se koná pod patronátem Ivana Mráze. Jde o bývalého hráče Sparty Praha a reprezentanta, trenéra Kostariky a skauta Fiorentiny. Pokud se chcete podívat na mládežnický fotbal, neměli byste akci vynechat.

Běžíme pro náhradní rodinu
KDY: Neděle 4. září od 10 hodin
KDE: Mostná hora, Litoměřice
ZA KOLIK: 200 Kč při registraci on-line, 500 na místě, děti do 13 let 50 korun

Benefiční akce pro širokou veřejnost na podporu Centra pro náhradní rodinnou péči v Litoměřicích. Výtěžek z akce půjde na realizaci vzdělávacího pobytu pro osvojitelské rodiny s dětmi. Součástí pobytu bude seminář a odborné konzultace pro rodiče a sportovní volnočasové aktivity pro děti. Zúčastnit se a přispět lze i virtuálně přes web www.rozbehamecesko.cz. Těšit se můžete i na živou hudbu v podání Vapa Acoustic Duo.

Roztančíme Litoměřice 2022
KDY: Neděle 4. září od 15 hodin
KDE: Tržnice Felixe Holzmanna, Litoměřice

Zajímavý program se chystá na neděli na litoměřické tržnici. Těšit se můžete na pohádku O Perníkové chaloupce, izraelské tance, tanečky se čtyřkou, orientální tance a Štěpánčiny čardáše.

Vydejte se na běh kolem jezera Chmelař
KDY: Sobota 3. září od 8:30
KDE: Start na 1. pláži jezera Chmelař

V sobotu se odstartuje tradiční běh kolem úštěckého jezera Chmelař. Délka tras je 9, 2 km a 4, 6 km na převážně terénním povrchu. Startuje se na 1. pláži jezera a na své si přijdou i děti, na které čekají doplňkové závody. Jako první vybíhají v 8:30 děti do tří let. Po nich se v 10:40 na trať vydají dorostenci a dospělí. Těm třeskne startovní výstřel v 10: 40. Jako poslední vybíhají na trať v 11: 20 vybíhají veteráni a vytrvalci.

Prázdninové soustředění literárně dramatického oboru ZUŠ Litoměřice v Řehlovicích.
FOTO: Dramaťáci proměnili v loutky i pekáč a plechovky