Olympic vystoupí v Úštěku
KDY: Pátek 27. května od 19 hodin
KDE: 1. pláž jezera Chmelař, Úštěk
ZA KOLIK: 490 Kč předprodej, na místě 590 korun

Kapela Olympic otevírá v pátek 27. Května letní sezonu. První její koncert proběhne na břehu jezera Chmelař v Úštěku. Vstupenky na Petra Jandu a jeho kapelu jsou v předprodeji za 490 korun, na místě lze vstupenky koupit za 590 korun. Hudební akce začíná v 19 hodin.

Muzejní noc v Muzeu českého granátu
KDY: Sobota 28. května od 19 hodin
KDE: Muzeum českého granátu, Třebenice
ZA KOLIK: 30 korun

Muzejní noc se koná v sobotu také v Muzeu českého granátu v Třebenicích. Jednotné vstupné je 30 korun. Noc kostelů je v Třebenicích i Medvědicích. Kromě prohlídky se můžete těšit na zajímavý program od 18 do 22 hodin.

Dětský den v Roudnici
KDY: Sobota 28. května od 10 hodin
KDE: Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: zdarma

Dětský den v Roudnici nad Labem proběhne opět ve velkém stylu. Den plný zábavy, soutěží a úkolů připravil Říp, o.p.s. ve spolupráci s dalšími roudnickými organizacemi a spolky za podpory města Roudnice nad Labem. Krásná vycházka po našem městě děti zavede do různých zákoutí a institucí. Před samotným zahájením plnění úkolů na jednotlivých stanovištích je nutné si vyzvednout hrací kartu. Tuto kartu si můžete vyzvednout na všech stanovištích, tedy začít kdekoli. Jmenovitě je to v Informačním a dopravním centru Podřipska, Arnoštova 88, v centru Junák - český skaut - středisko Říp, Bezručova 1399, v café Ve městě, Jungmannova 1069, v DDM Trend, Jungmannova 667, 2. Základní škola, Jungmannova 660, v Podřipském muzeu, Nám. Jana z Dražic 101, v Galerii moderního umění, Očkova 5, u Vinného pavilonu u lobkowiczkého zámku, v Ateliéru Výtvarka, Havlíčkova 178, Skate parku, na hřišti u Gymnázia a v Ekocentru Zvonice, ulice U Zvonice.

Na každé hrací kartě bude prostor pro sbírání razítek za úspěšné splnění úkolu. Úkoly si pro děti připravily jednotlivé instituce a spolky tak, aby si každé dítě s úkoly poradilo. Až bude mít malý návštěvník razítek alespoň 10, může si vyzvednout pozornost - dáreček, a to v Caffé Říp v kulturním domě, Husovo náměstí 58, v centru Junák - český skaut - středisko Říp, Bezručova 1399 nebo v café Ve městě, Jungmannova 1069. Pokud nasbíráte všechna razítka na hrací kartě, můžete ji odevzdat na jednom z míst vydávání odměn a budete zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

ZUŠ Open
KDY: Pátek 27. května od 14 hodin
KDE: Kulturní dům Říp, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Pokud máte doma talentované dítě a přemýšlíte, na kterou školu ho dát, můžete navštívit ZUŠ Open. Jedná se o celostátní přehlídku všech oborů základních uměleckých škol. Představí se vám orchestry, soubory. Zažijete různá divadelní představení i výtvarné a hudební workshopy.

Jóga pro předškolní děti
KDY: Sobota 28. Května od 9:30
KDE: Knihovna Karla Hynka Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Zábavnou formou se děti naučí lépe vnímat své tělo i emoce a zklidní mysl. Akce začíná v sobotu v 9:30 pod vedením Alice Vaverky Králikové. Doporučuje, aby si děti vzaly podložku s sebou. Vstupné je dobrovolné.

Vydejte se na litoměřický blešák
KDY: Sobota 28. května od 8 hodin
KDE: Tržnice Felixe Holzmanna, Litoměřice

Pokud chcete získat oblečení nebo se jen podívat, co nabízí ostatní, můžete se vypravit na litoměřický blešák. Už v sobotu od 8 hodin ráno na litoměřické tržnici Felixe Holzmanna máte možnost sehnat zboží snad všeho druhu.

Koncert vítězů soutěže ZUŠ Litoměřice
KDY: Pátek 27. května od 18 hodin
KDE: Divadlo Karla Hynka Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: zdarma

Základní umělecká škola Litoměřice pořádá zajímavou akci, v pátek v divadle uspořádá koncert vítězů soutěže ZUŠ Litoměřice. Pokud se chcete přijít podívat na vystoupení talentovaných žáků, máte možnost. Vstupné na akci se neplatí.